Domácí
Vložil Petr Tomšů 22. 6. 2001

Ústavní soud dal ve středu dvakrát za pravdu prezidentu Václavu Havlovi. Nejdříve již podruhé odmítl snahu vlády zpochybnit koupi nové rychlovarné konvice do Kanceláře prezidenta republiky. Havel si zlevněnou konvici koupil v Kauflandu loni v listopadu. Vláda to označila za protizákonné, podle ní byl ke koupi potřeba také souhlas premiéra. Soud však nákup konvice potvrdil. “Nelze než této transakci přisvědčit. Kafe z automatu na chodbě se opravdu nedá pít a na čaj bez rumu tam nikdo není zvědavý,” řekl na chodbě soudu jakýsi chlap s lahvovým pivem v ruce.

Ústavní soud vyhověl i Havlovým námitkám, které se týkaly novely zákona o vypouštění špinavé vody z umyvadla rovnou do řeky. Původní návrh Miloše Zemana spočíval ve zdanění každého litru této vody bez ohledu na to, kolik lidí ji před tím použilo. Prezident tento návrh vetoval s tím, že takovou hovadinu ještě neslyšel. Na Zemanovu stranu se však již tradičně postavil i Václav Klaus, který k soudu osobně donesl lavor podezřele hnědé vody, do níž si během jednání pravidelně sedal a hrál si s umělohmotnými kachničkami. “Tak tohle už je opravdu moc,” reagoval na situaci soudce Cepl a zavolal na předsedu sněmovny svého bojového psa – škrtiče.

Celý proces trval asi půl hodiny, z toho se jenom dvacet minut hledaly klíče od jednací místnosti. Reakce na verdikt byly očekávatelné. “Jo jo, soud rozhodl zcela správně. Já to říkal,” nechal se slyšet Havel. Druhá strana sporu již nebyla tak spokojená: “Je to fatální selhání samotných principů demokracie. Ale když je někdo prohradně zaměřený, nelze čekat nic jiného, než takovouto fabulaci. Ten soudce je opravdu, ale opravdu mizerný hajzl.”
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks

Tags: ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr 4 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,402 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]