Domácí
Vložil Petr Tomšů 3. 3. 2001

Skupina nezávislých expertů, která zkoumala účinky střeliva s ochuzeným uranem na lidské zdraví, se shodla, že dávky radioaktivního záření nemohou poškodit lidské zdraví a způsobit rakovinu. To sou kecy!“ Tak zněla včerejší stručná zpráva ČTK z Bruselu. Náhodou jsme na stejné tiskové konferenci měli svého muže a ten vypověděl trošku něco jiného.

Tak předně nezávislost. Jediným, na čem parta expertů nebyla ještě závislá, zůstal snad jen vyjetý motorový olej. O alkoholu, NATO či Esmeraldě se v této souvislosti vůbec nedá mluvit. Ani závěry této komise nevyzněly tak jednoznačně. První řečník, John Smith, se dlouze rozvyprávěl o naprosté bezpečnosti uranu a údajných pomluvách. Svůj projev ukončil v okamžiku, kdy mu nečekaně upadla levá ruka a kousek nohy. Slovo od ležícího kolegy si vzal druhý odborník a rozhořčeným tónem se taktéž pustil do obhajoby jaderné munice. O tři minuty později se zhroutil pod pultík a pro jistotu rovnou umřel. Poslední expert se zamkl na záchodě a i pod hrozbou propadnutím stravenky na oběd ho odmítal opustit.

Nad oficiálním výsledkem komise u nás zajásala především myslivecká sdružení. Myslivci totiž, po vzoru NATO, již dva roky používají munici s ochuzeným uranem na lov srnek a zajíců. A nejde při tom pouze o náboje větší ráže. Od ledna letošního roku lze v supermarketech Kaufland & nevlastní syn sehnat diabolky s hlavicí obsahující uran 238. Myslivec s touto střelou ráže 4.5 dokáže zabít nejen vzácného orla mořského v letu, ale i posádku kolem náhodně prolétajícího Boeingu 747. A aby toho nebylo málo, v létě má přijít na černý zeleninový trh nový lovecký nůž s vysoce radioaktivní čepelí z plutonia. Má se stát základním vybavením každého slušného myslivce a každého dobrého mezinárodního teroristy.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr 4 z 5)
Načítám ... Načítám ...
753 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]