Domácí
Vložil Petr Tomšů 18. 1. 2000

želva lidožravá Patnáct mrtvých, šest těžce raněných a osm mokrých lidí má na svědomí pondělní řádění třímetrového žraloka bílého v městských lázních ve Zlíně. Jeho nenadálý útok z hlubiny bazénu překvapil nejen nebohé oběti, ale také plavčíka Tomáše B., který byl v té chvíli tak zaskočený, že se nezmohl ani na svůj oblíbený výkřik: “Bacha, je za tebou, vole!”. Jatka trvala asi deset minut a poté bestie zmizela stejně záhadně, jako se objevila. Na místo neštěstí se okamžitě dostavila skupina profesionálních potápěčů s uměleckým názvem Hlubina a začala ihned prohledávat dno bazénu. Tato riskantní operace si bohužel vyžádala další obět. Byl jím zkušený potápěč JUDr. Alois N., jehož potápěčské brýle nevydržely neúnosný tlak vody, v hloubce 180cm implodovaly a doktor Lojza, rozený vypravěč a bavič, se utopil. Jeho smrt však nebyla marná. Skupina totiž zjistila, že v bazéně se žralok již nenachází.

Jako možnou cestu jeho úniku tito odborníci označili nevelký otvor ve dně, kterým je méně špinavá voda vháněna do normálně špinavé vody. Druhá možnost byl útěk přes sprchy mužů a poté kolem pokladen hlavním vchodem ven, ale to se nechtělo nikomu věřit. Ani druhému plavčíkovi Mitchovi B., který při útoku přišel o nové plavky a zdravý rozum. Důležitá se ale také jevila otázka, odkud se žralok do vody dostal. Podle teorie docenta Cyrila S., světoznámého odborníka na poštovní známky z období karibské krize, bylo mládě žraloka hozeno do bazénu asi před třemi lety a tam se mu podařilo u dna skrývat až do tragického včerejška. Jeho velikost by se dala vysvětlit vlivem silně chlorované vody a neumytýma nohama návštěvníků z blízké vesnice. Kdo tam ovšem tohoto zabijáka hodil se policii zatím nepodařilo zjistit. Důležitou stopou však může být nenadálý odchod jednoho ze zaměstnanců městských lázní, ing. Petra N., který je zároveň podezřelý z účasti na atentátu papeže Jana Pavla II. před devatenácti lety. Jeho zmizení je vyšetřovatelům krajně trapné, ovšem je také docela možné, že se na cestě k domovu zastavil na jedno ve své oblíbené hospůdce U Milana. Jak se policii zatím podařilo zjistit, nikdo tam nebere telefony a vyšetřování pokračuje.

  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks

Tags:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (6 hlasů, průměr 5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,497 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]