Domácí
Vložil Petr Tomšů 20. 11. 2007

Ministr Bursík a bezejmenný hejtman kraje Vysočina málem zachránili život kameramanovi České televize při prohlídce nebezpečné skládky v Pozďátkách u Třebíče. Nehoda se stala během natáčení reportáže o přísně tajném vyhořelém radioaktivním odpadu z větrných elektráren v kryté hale plné podezřelých nazelenalých a hučících sudů. Ve chvíli, kdy kameraman ČT předváděl Bursíkovi, jak Jiří Schmitzer pošlapal při quickstepu hlavu své partnerky a půlku poroty, uklouzl a sletěl do laguny nahnědlé tekutiny neznámého původu, mezi lidmi známá jako kaluž dešťové vody.

Zatímco kameraman začal povážlivě nabírat vodu do polobotek, Bursík s hejtmanem neváhali ani chvilku a podali novináři ruku, aby se s ním rozloučili. Kameraman se ovšem nevzdával a svých zachránců se již nepustil. Po chvilce marného zápasu, kdy se zástupce veřejnoprávního média pomalu čistil kapesníkem od toho svinstva, zatímco Bursík s hejtmanem se ho do něj pod vidinou laciné senzace snažili opět strčit, bylo po boji. „Zapadl jsem až na dno kaluže, sotva jsem mohl dýchat a přicházel jsem o ponožky. Ještě, že tam ti dva casnoši zrovna okouněli,“ líčil svůj zážitek postižený.

Tím mu ale trable neskončily. V promočených polobotkách ve smrtícím mrazu –3 stupně Celsia se třásl na břehu kaluže jako štěně na lednové procházce. Naštěstí bylo všude kolem plno kolegů novinářů. Jeden okamžitě zahájil dýchání z úst do úst, ačkoliv se postižený aktivně bránil a vysvětloval, že je mu pouze zima. Další z kolegů tak kdesi sehnal plechové dveře od jakési místnosti a snažil se do nich prochladlého kolegu zabalit. To už bylo moc i na Bursíka a zavolal si helikoptéru, aby se z tohoto cirkusu dostal co nejdříve. Pilot helikoptéry kupodivu vyhodnotil jako svůj primární cíl právě kameramana ČT, ze záchranných akcích již značně potlučeného a odletěl s ním do nemocnice.

Nutno dodat, že všechny tyto záchranné akce se odehrávaly kolem nebezpečné kaluže, takže když si ji všichni novináři chtěli konečně pořádně nafotit a natočit, našli jen rozšlapanou kupku bahna. Zklamaně si povzdechli a rychle odjeli za další lacinou senzací.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (8 hlasů, průměr 4.38 z 5)
Načítám ... Načítám ...
2,329 přečtení

5 komentářů k “Tragédie na skládce”

 1. Sumix napsal:

  Hehe, fajn clanek :-D
  …Další z kolegů tak kdesi sehnal plechové dveře od jakési místnosti a snažil se do nich prochladlého kolegu zabalit…-to fakt nema chybu!

 2. Karlucci napsal:

  " vyhořelém radioaktivním odpadu z větrných elektráren !

  ROFL :-)))

  Super článek !

 3. MartinezZ napsal:

  :D :D :D

  Jeden okamžitě zahájil dýchání z úst do úst, ačkoliv se postižený aktivně bránil a vysvětloval, že je mu pouze zima

 4. hana napsal:

  dýchání z úst do úst – fakt mazec

 5. Viktor napsal:

  „sletěl do laguny nahnědlé tekutiny neznámého původu, mezi lidmi známá jako kaluž dešťové vody“ !!! Moc dobre.

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]