Domácí
Vložil Petr Tomšů 10. 12. 2007

Už potřetí usedl premiér Topolánek do sedadla závodního vozu Toyota vedle zkušeného tuzemského závodníka Václava Pecha. „Dneska cítím v kostech, že bychom mohli vyhrát. Tento vůz je totiž stejně kvalitní jako naše reformy,“ usmíval se premiér před startem. Toyota měla, bohužel, opravdu kvality nových vládních reforem. Po nastartování se začalo z motoru mohutně kouřit, auto se začalo rachiticky třást a po prvním ujetém metru mu upadlo kolo, čímž pro něj závod skončil. Topolánek vypadl z vozu na hlavu, podrbal se na ní a opět se zachoval jako bezpáteřní zbabělec, když všechno svedl na svého kolegu: „S takovým jménem snad ani vyhrát nejde, to musí uznat i opozice.“ Potom se ještě vyfotil se dvěma marně protestujícími fanoušky motosportu, které mu musela ochranka přidržet před objektivem a zmizel na další promoakci.

Jeho kolega Václav Pech, byl sdílnější. „My si s Mirkem tykáme už od prvního závodu. Vlezl mi do auta a začal tam všechno předělávat. Fungující věci mi překroutil úplně obráceně, hezké doplňky mi zpotvořil k nepoznání a nepostradatelné navigační poznámky seškrtal do nicneříkajícího cáru papíru. K tomu si mumlal něco o nutných změnách. Tak jsem mu řekl ‘Dej ty pracky pryč a drž už laskavě hubu.’ Od té doby si tykáme. Je to magor,“ vysvětloval novinářům svůj přátelský vztah s premiérem. Dnešní závod ohodnotil jako nepříliš vydařený, ale na druhou stranu vyzvedl kvality druhého politika, předsedy Sněmovny Miloslava Vlčka, který s vytetovaným číslem 7 závodil v konkurenčním týmu: „Vlček, pokud vím, jenom sedí vedle spolujezdce, křečovitě se ho drží kolem pasu, ačkoliv jede v autě a ne na motorce a hlavně celou dobu drží hubu. Na rozdíl od Topolánka, který se snaží navigovat tak, že mě na každém rozcestí posílá doprava, napomíná mě, že nevyhazuju blinkry a stěžuje si na lidovce. Kolikrát bych to radši napálil do stromu.

Záhada upadlého kola ovšem není úplně jasná. Podle dobře informovaného zdroje z řad Topolánkových podržtašků se premiér před začátkem závodu tak naštval kvůli zapomenuté průkazce premiéra, bez které se necítí tak důležitě, že dobré dvě hodiny kopal na odstavném parkovišti právě do inkriminované­ho kola.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (41 hlasů, průměr 4.39 z 5)
Načítám ... Načítám ...
2,897 přečtení

2 komentářů k “Topolánkovo nepříliš vydařené odpoledne”

 1. conflux napsal:

  „…že mě na každém rozcestí posílá doprava…“ ROFL..:DDD

 2. hejty napsal:

  Což o to, je to dobré, ale nebylo by rychlejší napsat o Topolínkovi prostě že to je idiot? : )

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]