Domácí
Vložil Petr Tomšů 10. 4. 2008

Topolánek, Schwarzenberg Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg vyzval politiky k bojkotu zahájení olympijských her v Pekingu. Tuto informaci včera zveřejnil premiér Mirek Topolánek. „Ano, je to tak, ministr zahraničí mě o tom informoval v noci, když se mi zjevil ve snu. Většinu pracovní doby tráví stejně spánkem, takže si vyvinul tuto schopnost,“ líčil zjevně nevyspalý Topolánek svou noční můru. Vyzvání k bojkotu potvrdil i Schwarzenbergův francouzský protějšek Bernard Kouchner: „Uprostřed vyváženého a věcného jednání se najednou probudil, poslal svého čínského sluhu pro pivo a potom všem slíbil, že se toho piva protestně ani nedotkne. Načež ho na jeden zátah mlasknul, prohlásil, že musí mluvit s premiérem a opět ihned usnul.

Sám Topolánek ještě neví, zda se do Číny vypraví. „Rozhodnutí nechám na všech členech vlády, jak se mezi sebou dohodnou,“ oznámil s vážnou tváří a vlaječkou ‘I Love China’ v kapse premiér. Nicméně ministři nejsou v této otázce jednotní. Zatímco členové ODS by tam premiéra rádi viděli a zamávali mu dojatě do televize, lidovci a zelení by svého šéfa poslali spíše někam do oblasti Zety Plejád a po startu mu schovali klíče od rakety. Svůj postoj lapidárně shrnul Cyril Svoboda: „Jde spíše o sportovní událost, než o přehlídku politiků. Ale kdyby šlo přece jen náhodou o přehlídku politiků, tak na druhou stranu máme v premiérovi slibné želízko v ohni. To je totiž světový exemplář.

Mirek Topolánek to teď ale nemá opravdu lehké. Na víkendovém zasedání ODS se do něho pustili spolustraníci a ti, kteří měli na snídani víc piv, než je zdrávo a nešetřili nevybíravými stanovisky. „Mirek Topolánek je lhář a podvodník a lhář,“ křičel do Bémovy hlavy starosta Prahy 19 Žďárský, kterou si v záchvatu prozření spletl s mikrofonem. Na svůj omyl přišel až ve chvíli, kdy hodlal, po vzoru rockových hvězd, vyskočit na pódium a zamávat mikrofonem nad hlavou. Jeho kolega Janeček se pro změnu bavil tím, že všem zúčastněným rozdal tzv. smlouvu s voliči, což byl jeden z předvolebních taháků ODS. „Dnes už je to jen žloutnoucí list papíru, který se hodí akorát tak do jedné přesně určené přihrádky na WC. Už jsem tak i některé výtisky použil,“ prohlásil Janeček a smutně pozoroval tuhnoucí obličeje svých kolegů.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (37 hlasů, průměr 4.14 z 5)
Načítám ... Načítám ...
4,370 přečtení

9 komentářů k “Topolánek to nemá jednoduché”

 1. ptiger napsal:

  super, ale kdo Bémovi křičel do hlavy?

 2. Jiřik napsal:

  Jojo, opravdu v posledním odstavci chybí něčí jméno… Autore, prosíme o opravu 8)

 3. kuba.ies napsal:

  Dnes trošku slabší kousek ale chápu, že není v lidských silách udržet tak vysoko nastavenou kvalitu neustále. Jen tak dál Petře Tomšů, roste nám v Tobě největší politologická kapacita ve střední Evropě!

 4. petrph napsal:

  Právě naopak – dneska je to vysoce dobře napsané , a řečeno kulantně „i politicky vyvážené“. V době, kdy při sledování výroků politiků člověk neví zda se má smát, plakat, nebo hned posílat pro záchytku, je těžké udržet krok s mistry. "Ano, je to tak, ministr zahraničí mě o tom informoval v noci, když se mi zjevil ve snu . " Čekal by někdo lepší zdůvodnění rozhodnutí našich politiků ?

 5. Petr Tomšů napsal:

  Chybka opravena, nicméně omluvu mám: za všechno může Praha, protože je tak daleko od Zlína. Článek jsem musel na Strach nasypat v pět ráno (tudiž ne zcela při smyslech), abych mohl vyrazit a vyhnout se tak ranním zácpám, což se mi samozřejmě totálně nepovedlo. Už se těším na olympiádu v Praze a světový dopravní megachaos ;-)

 6. michal napsal:

  Vynikající popisek k fotografii! Ha ha ha!!

 7. petrph napsal:

  Pro představu, jak je těžké vymýšlet něco co překoná realitu bych si dovolil citovat z právě vysílaných, regionálních zpráv – v Sokolově někdo v sobotu brutálně zavraždil ženu. Sousedi slyšeli její křik, tak zavolali policajty. Ti přijeli.. a protože na jejich zazvonění nikdo neotevřel – zase odjeli. Dovršil to další příspěvek, ve které chválili policisty našeho kraje za pátrání po černých skládkách …

 8. chose napsal:

  sem taky ze sokolova a vubec se nedivim ze se to opravdu stalo. nasi policiste jsou prosluli zvysenou inteligenci. co byste taky chteli od byvalych corkaru, podvodniku a podobne haveti.

 9. Thíkian napsal:

  Komentář k fotce je prostě booooožíííííí­íí!!!!!!!!

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]