Domácí
Vložil Petr Tomšů 14. 3. 2008

Včerejší účast poslanců v jednacím sále Sněmovny připomínala ze všeho nejvíce výroční sraz horníků na penzi po důchodové reformě ODS. Naprostá většina účastníků chyběla a ten nešťastný zbytek, který se na interpelace dostavil, nevykazoval větší známky mozkové aktivity a po chvíli přestal komunikovat úplně. David Rath toto jednání označil za skandální pohrdání Sněmovnou a veškerou vinu hodil opět na svého oblíbeného černého koně Václava Klause, přičemž neopomenul prezidentovo poslední pokušení: „Tady u nás ve Sněmovně je jiná morálka, Václave…, jiná, taková nezkažená.“ A po tomto rýpnutí se tvrdě obul do ministra zdravotnictví Julínka, na kterém nenechal nit suchou: „…všechno je to vaše vina, pane ministře! A je to vaše škoda, že tu nejste.“ Což byl, bohužel, fakt.

Z vlády byl přítomný pouze Martin Bursík, který musel těm několika poslancům vysvětlit, co je to větrná elektrárna, jestli umí mlít i mouku a jak to, že neuletí, když má tak velkou vrtuli. Na skok se poté zastavil i ministr školství Ondřej Liška a seznámil všechny přítomné se svým novým projektem na zaplacení učitelů na základě počtu žáků, kteří dostanou vyznamenání: „Čímž zároveň vyřešíme i problém upadajícího vzdělání naší mládeže.“ K této myšlence si vzal doplňující slovo poslanec Melčák. „Čímž ovšem nevyřešíme fakt, že máme syna debila,“ upřesnil v projevu, během kterého ho z balkónu jistila jednotka ostřelovačů a družstvo pomalu se dusících žabích mužů ukryté pod praktikáblem.

Po dvou hodinách marného útočení na ministra Julínka, který se kupodivu na své židli do té doby nezhmotnil, došel David Rath k názoru, že by bylo nejlepší jít domů. Tady přišel na řadu jednací řád Sněmovny, kterému k usnášeníschopnému počtu zákonodárců chybělo nejméně 30 poslanců. Začalo jít do tuhého. Reálně totiž hrozilo, že schůzi nebude možné ukončit a poslanci budou muset pracovat přesčas. „Abychom předešli nejhoršímu, navrhuji přinést co nejvíce zrcadel a rozestavit je kolem zdí tak, aby se náš počet přinejmenším zdvojnásobil,“ přednesl svůj návrh Lubomír Zaorálek. Nápad se všem líbil, ale pro zrcadla nikdo nezašel, takže se u zdi sešlo pouze kosmetické zrcátko Davida Ratha s prázdnou láhví od piva Zdeňka Škromacha. Ten osobně žádný problém v počtu poslanců neviděl, protože ti se mu v různých počtech míhali před očima už od vydatné pivní snídaně, takže jako první s klidným srdcem odešel.

Ostatní zákonodárce vysvobodil až komunista Filip. Ten navrhl, aby šli všichni normálně domů. „Co se může stát nejhoršího? Žádný zákon dneska dohromady stejně nedáme a maximálně nás voliči budou mít za flákače. No to je mi novina,“ rezignoval Filip a odešel podepřít Škromacha, který si zrovna podával ruku se zdí.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (44 hlasů, průměr 4.84 z 5)
Načítám ... Načítám ...
3,826 přečtení

11 komentářů k “Taková normální šílená schůze”

 1. petr napsal:

  žabí muži :-)))

 2. PetrV napsal:

  Člověče, Ty seš génius! Sleduju strach.cz už pár let a úroveň ani trochu neupadá … určitě jde nahoru! Gratuluju, vsadím se, že Tě ještě nikdo oficiálně neoslovil s nápadem to publikovat nebo jinak dostat ven … každopádně je to skvělý, vkusný, má to „míru“, má to publikum a přeju Ti hodně další invence!

 3. Karloss napsal:

  „jak to, že neuletí, když má tak velkou vrtuli?…“

  skvělý, paráda !

  :-)))
 4. Anonymní napsal:

  …kterého ho z balkónu jistila jednotka ostřelovačů a družstvo pomalu se dusících žabích mužů ukryté pod praktikáblem…
  masakr!! :))

 5. mlc napsal:

  to nemá dneska chyby :-)))

 6. Jiřik napsal:

  Eňo ňůňo článek :D
  Jen mě napadlo, jestli nemáš malou chybičku v nadpisu: nemá tam být „schůze“ místo „chůze“?

 7. Jiřik napsal:

  Jo a ministr zemědělství Gandalf je taky výborný nápad :-))

  Mimochodem, nemohl bys sem dávat link na originální reportáže novin, abychom mohli porovnat rádobyrealitu novinářů s jedinou skutečnou pravdou pravdoucí na Strachu.cz? :-)

 8. Petr Tomšů napsal:

  Schůze opravena, nadpis jsem po sobě nekontroloval :)

  Originálních článků je většinou víc, na základě kterých bastlím strach, takže by pod článkem byl seznam 2 – 3 odkazů… no nevím. To je pak reklama zadarmo a žijeme v kapitalismu.

 9. Karel napsal:

  „který musel těm několika poslancům vysvětlit, co je to větrná elektrárna, jestli umí mlít i mouku a jak to, že neuletí, když má tak velkou vrtuli.“

  To je proste parada :)

 10. app napsal:

  „vydatná pivní snídaně“ – LOL
  Bavim se tady vždycky, ale dneska to bylo zas o něco vydatnější :-))

 11. M napsal:

  problém je, že články na strachu jsou objektivnější než ty v novinách :-D

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]