Domácí
Vložil Petr Tomšů 17. 3. 2008

Jako nejvýživnější se včera jevila televizní debata na ČT1. Bursík se tam potkal s komunistou Filipem a oba zavzpomínali na staré dobré časy při volbě prezidenta. Filip vyčetl Bursíkovi, že nechtěl hlasovat proti radaru a obvinil ho, že má vlastní názor. Bursík se okamžitě ohradil: „Není pravda, že mám vlastní názor. A nestrkejte mi do úst sušenku, nemám hlad. To si nechte na vaše oslavy MDŽ, kam si zvete soudružky z RVHP. Vy nejste strana, vy jste Jurský park a Ransdorf je brachiosaurus.“ Tato představa Filipa rozesmála, dokud si neuvědomil, že jde o urážku. Poté ihned zaútočil: „No zato vaše partaj je vzor morálky. Kdyby nám v době prezidentské volby utekl Ransdorf a vymlouval se na akutní gynekologickou operaci, tak bych mu klidně napsal mail z očí do očí.

Menší neshody ještě provázely dohady o inteligenci obou hlavních aktérů a jejich odborné způsobilosti. „Nepoučujte mě, já jsem právník. Já vás také nepoučuji, do které popelnice vyhazovat nedojedené klobásky a do které rtuť,“ ohradil se šéf komunistů, když mu Bursík naznačil, že jeho znalosti mezinárodního práva skončily někde mezi Zátokou sviní a Gagarinem. „To není debata, to je Jen počkej zajíci,“ reagoval naštvaný Bursík, když Filip opět trval na zrušení všech radarů na území ČR. Potom odněkud vytáhl obrovskou matrojšku s hlavou Putina a se slovy „Režie Kotěnočkin“ ji nasadil Filipovi na hlavu. Ten už se pak jen usmíval jako Rusakov.

To debata na Primě se nesla v klidnějším duchu. Premiér Topolánek se pochlubil novou brožurou, která má lidem vysvětlit, jak moc úspěšná současná vláda je, neboť hrozí reálně nebezpečí, že by si voliči mohli myslet pravý opak. A došlo i na téma poplatky u lékaře. Podle Mirka Topolánka je možné vyvodit závěry z tohoto opatření už teď. Nechal si totiž objednat průzkum, ve kterém se k tomuto kroku vyjadřují lékaři a devět z deseti jsou pro a nic by nerušili. „Takže vidíte, že nikdo proti poplatkům nic nemá, naopak jsme chváleni, řekl bych totální success.“ To byla rána pod pás. „Ano, u lékařů se to dalo čekat, nicméně my jsme mysleli, že se průzkum bude týkat hlavně občanů a jejich finančních možností,“ oponoval moderátor, ale byl umlčen Topolánkovým smíchem a zvednutým prostředníčkem. „A co ten desátý lékař?“ vyzvídal ještě moderátor. „Toho se nám v ordinaci nepodařilo vzbudit. Oslava MDŽ se mu zřejmě protáhla,“ zamumlal premiér.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (48 hlasů, průměr 4.9 z 5)
Načítám ... Načítám ...
3,929 přečtení

4 komentářů k “Střípky z debat”

 1. Anonymní napsal:

  ..totální succes!
  :))

 2. Jiřik napsal:

  Ač je to k nevíře a je to statisticky skoro nemožné, má kvalita Tvých článků stále stoupající tendenci. Řekl bych s Topolánkem, že to je stálý totální sukces :-))

 3. Pavel napsal:

  To není pravda že mám vlastní názor!

  Člověče, tohle se ti povedlo.

 4. Marek napsal:

  Já nevím, jak to děláte, ale je to vtipné, není to slaboduché. Když to srovnám s tím co potí televize nebo rádio, zaslal bych vám poplatky, protože si je zasloužíte vy.

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]