Kultura
Vložil Petr Tomšů 18. 10. 2002

Pro všechny potenciální televizní diváky, kteří si z denní záplavy nudných pořadů nemohou stále vybrat ten nejhorší, jsme tady opět s několika málo radami, jak se vyhnout dobré náladě a zdravému způsobu života. Pondělí je depresivní samo o sobě a když se k němu ještě přidá ještě odpolední a večerní program ČT2, budou mít brigádníci na Lince důvěry další přesčasy. Po půl páté zde začíná další díl nizozemského dokumentu Přežijí na planetě Zemi?, tentokrát věnovaný důchodcům a pojišťovacím agentům. Velká Británie přispěla na naše obrazovky také jedním dokumentem s názvem Válečná tajemství. V pátém dílu se konečně dozvíme kdo byl říšským kancléřem v Německu během druhé světové války, jak se původním jménem jmenoval Josif Stalin a kdo vymyslel Marshallův plán. Ostatní televize nemají v depresivních pořadech šanci, snad jen novácká romantika Může to potkat i vás, by mohla někoho kolem půl jedenácté dohnat k hezké sebevraždě.

V úterý pokračuje první program České televize v nabídce toho nejslabšího, co za poslední léta vyprodukovala. Diváci mohou prostřednictvím elektrických vypínačů doma hlasovat pro jeden ze tří filmů a ten, který nakonec odebere nejméně megawattů, bude uveden v hlavním vysílacím čase. O vaši přízeň se bude ucházet Bumerang – drama z australské buše plné romantiky, svobody a slunce, Eine kleine Jazzmusik – dokument o legendárním Bigbandu Adolfa Hitlera a Zdivočelá země – postkatastrofický spaghetti western o bandě pubertálních výrostků, co v malé vesnici zabíjí nevinné Mexičany na potkání. Ani zde nemají komerční televize šanci. Na Novu si někteří z diváků přepnou snad až o půl páté ráno, kdy začíná repríza Kolotoče.

Ve středu se konečně dostává ke slovu pravá nefalšovaná komerční zábava. Dlouho očekávaný seriál Sexy prádlo od Playboye je konečně tady. Filmoví kritici si už brousí propisky a davy planeťáků se chystají první premiérový díl shlédnout na Václavském náměstí, kde pro tuto příležitost instaluje pořádající agentura Leo černobílou televizi Merkur. Těm, kterým tento noční čas nevyhovuje (přímý přenos začíná 1:25), bude možná stačit dokument na ČT1 Předčasná úmrtí. Tuto část jeho tvůrci věnovali, možná opravdu trošku předčasně, Miroslavu Horníčkovi. Podle vyjádření ředitele ČT, jsou si toho vědomi, na druhou stranu mají bohužel ve smlouvě, že od září musí každá dokumentovaná osobnost své dílo nejprve autorizovat.

A čtvrtek patří pro změnu Primě. Žena za pultem se dobrala až k dubnu a nevypadá to s ní zle. V lednu nastoupila, v únoru zapadla do kolektivu, v březnu získala první funkci a co bude v dubnu? Možná další láska, možná první udání, možná výslech na StB. Hlavní roli tentokrát budou mít mladý afektovaný skladník Oskar a milá řeznice Lada. Tankový prapor na Nově je jen dalším příspěvkem do soutěže Nejreprízovanější film roku a nestojí za zmínku.

Nicméně v pátek se už pevně chopí svých otěží TV Nova a klasickým nervákem Predátor 2 oslní především kojeneckou část publika. Dodnes se na internetu vedou rozsáhlé diskuse, o kolik je dvojka horší než jednička. Jedni zastávají názor, že ty dva filmy nelze postavit vůbec vedle sebe v jedné větě, zatímco druzí navrhují přímo trest smrti pro všechny zúčastněné herce, kteří se jistě za mrzký honorář odvážili postavit před videokameru v tom ubohém pokračování. Pravdou zůstává, že v titulkách filmu se jméno režiséra, producenta či snad scénáristy raději vůbec nevyskytuje.

Sobotní večer Česká televize vzdala rovnou. Speciálem Tak neváhej a toč veřejně přiznala, že na dobrou zábavu rezignovala někdy s úmrtím Vladimíra Menšíka a Policajt v Beverly Hills už dnes nerozesměje ani drogově závislého orangutana. To Nova přichází s jiným arzenálem zábavy. V osm hodin vystřílí první zásobník vtipů ve formě Šípovy show Tyjátr. Náboje jsou sice slepé a bezzubé, ale počítá se snaha. Vše dovrší Akta X, speciál o tajném garážovém zasedání odborového svazu České televize. S koncem roku se totiž opět pomalu blíží další záhadná výměna na postu ředitele této instituce.

V neděli si přijdou na své především naši nevidící spoluobčané. Pouze ti nemusí litovat, že “v té televizi zase, do pytle, nic není”. Za zmínku stojí jen sportovní pořad Formule1 2002 – Ohlédnutí, které doporučuji především příznivcům stájí BMW a McLaren. Mohou ho brát jako nedělní zamyšlení nad tím, zda své city opravdu neinvestovali trošku blbě.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (7 hlasů, průměr 4.29 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,620 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]