Domácí
Vložil Petr Tomšů 8. 12. 1999

Ve frašku se změnilo dnešní projednávání sněmovny o státním rozpočtu. I přesto, že tento zákon je pro Českou republiku životně důležitý, poslanci jej nejen že nepodpořili, ale dokonce ho ani nechtěli slyšet. Jak se vyjádřil místopředseda ODS Vlastimil Tlustý, jeho strana tento rozpočet nepodpoří dokud se ministr zdravotnictví Ivan David nevysmrká, neboť jeho neustálé popotahování ruší celou schůzi. Ivan David na tuto podmínku po třech hodinách tvrdého vyjednávání přistoupil, ovšem s tou výhradou, že mu tento kapesník bude zapůjčen od poslance Unie Svobody Ivana Pilipa. Ten nakonec s velkou neochotou vytáhl sáček papírových kapesníků a jeden z nich ministrovi nabídl. V tu chvíli vyskočil ze své židle ministr obchodu a průmyslu Miroslav Grégr a hlasitě obvinil dotyčného poslance z propagování nečeského zboží na parlamentní půdě. Zároveň také vyslovil požadavek, aby Ivan Pilip všechny kapesníky okamžitě spálil. Pokud tak neučiní je ochoten okamžitě rezignovat na svou ministerskou funkci. Jeho protivník jako reakci na tento závazek začal okamžitě rozdávat okolo sedícím kamarádům poslancům své kapesníky a nakonec si ještě odběhl do blízké trafiky pro další balíky.

Uprostřed tohoto zmatku přiběhl k mikrofonu předseda KSČM Miroslav Grebeníček s tím, že jeho strana je ochotna podpořit státní rozpočet pouze tehdy, pokud bude poslanci přijat zákon o postavení ODS mimo zákon. S tím ovšem ostře nesouhlasil její předseda Václav Klaus a obvinil z této provokace Jana Rumla a Václava Havla. Podle posledních zpráv ze sněmovny se tam v současné době projednává návrh Stanislava Grosse, aby někdo z KDU-ČSL šel vynést koš. Pokud se tak nestane do pěti minut, je ochoten odejít na chodbu, postavit se tam na hlavu a jednu ruku si dát do kapsy.

  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr 4.5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,830 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]