Domácí
Vložil Petr Tomšů 9. 12. 2008

Langer, Vodrážka O víkendu se uskutečnil historický sjezd ODS a my vám zde přinášíme on-line reportáž z prvního dne jednání:

9:10 Na kongres přijíždí předseda ODS Topolánek a podle ČT si za hotelem něco zkoušel. Reportérům to připomínalo průjezd kordonem novinářů s neviditelným kočárkem, ale novináři přijeli zjevně přemotivovaní a cokoliv jim mohlo připomínat závažný signál čehokoliv.

9:16 Topolánek zahajuje sjezd úvodním proslovem. Popel si na hlavu sype plnými hrstmi a na nikoho, než na sebe, vinu nesvaluje: „Nedokázali jsme vzdorovat totální vyhlazovací propagandě ČSSD. Přehlíželi jsme dobytčáky, kterými odváželi naše voliče do pekla oranžových gulagů. Pracovali jsme zavření ve svých kancelářích, když Paroubkovci chystali Katyň střední vrstvy. Nikdy jsem nevěřil, že by někdo mohl uvěřit prázdným tlachům bez obsahu!“

9:33 Ale premiér umí i pobavit svým pověstným smyslem pro humor: „Možná udělám jednu chybu, kterou by politik standardně dělat neměl. Já se za své chyby omlouvám.“ Vlastimila Tlustého museli po této hlášce zvedat nadvakrát ze země a půjčovat mu kapesník na utření slz: „Už dost, Mirku, já už nemůžu!“ I tam dohlédl premiérův ostříží zrak: „Přijímám svůj díl viny za všechny chyby kromě vířivky. Tu ucpal někdo jiný.

9:35 Během velmi dlouhého projevu požádal Topolánek o sklenici vody. Vlastimil Tlustý pohotově přiběhl s kýblem horkého asfaltu. „Děkuji. Es kommt der Tag,“ uzavřel premiér svůj proslov a zhluboka se napil, čímž si vysloužil nehynoucí potlesk.

10:10 K pultíku se dostavil prezident ODS Václav Klaus a zahájil svůj rezignační projev povědomými slovy: „Tato politika není tou, se kterou jsem ODS zakládal a dlouhá léta vedl. Nikdy jsem nevěřil, že by někdo mohl uvěřit prázdným tlachům bez obsahu! Vracím vám proto titul čestný předseda třídy, stejně jsem ho neměl kam dát.

10:20 Po prezidentově projevu je v sále cítit překvapení. Někteří vstávají, jiní si lehají a další si zas lehají na ty druhé a kopou do stojících. Všichni pak sledují odchod Václava Klause a počítají s nejhorším. Marně, nikdo nevystřelil.

10:30 Umělohmotnou zmatenou zdravici pronesl sterilní předseda britských konzervativců: „Zdravím stranu <doplň stranu> a jejího předsedu <doplň jméno>. Členství <doplň stát>v EU si nikdo nezaslouží víc. Těším se, že budu bojovat s vámi proti <doplň lokálního nepřítele popř. terorismus>

11:44 Někdejší Klausův kamarád Petr Čermák se nechal v kuloárech slyšet: „Já nejsem ani ryba ani kapr. Prezident se zachoval rozumně, to musím vědět. Zakládal jsem s ním ODS a společně jsme si nakradli při nejedné privatizaci. Jo, to byly časy, ty už nikdo nevrátí. Ale mile mě překvapil i Mirek Topolánek. Žádna křeč v prstech, žádné okopávání hlíny z aut.

11:51 Po přestávce se k pultíku staví primátor Pavel Bém se svým řečnickým uměním: „Rozdělili jsme se na tábor zastánců němé a slepé víry, tábor tichých remcalů a táborek sólistů vyluzující v rozpadajícím se orchestru tóny kakofonie, kdy pikola piští ve forte pekelný marš, zatímco tympány duní v mohutném crescendu pravidelnými hypnotizujícími údery ratifikačního procesu Lisabonské smlouvy a chrámový sbor do toho unisono v moderatu deklamuje Mordor, Mordor! No a pak přijde Langer s tvrzením, že je Legolas.

12:29 Bém končí svůj projev výzvou:“Havarovali jsme. Je možné, aby se za volant posadil šofér, který havaroval? Nemyslíš, zaplatíš!

13:23 Na pódium se dostavil Ivan Langer a začal svou one man show ve velkém stylu: „Já nevím, jak vy, ale já jsem tady proto, abych vyhrál volby! Já jsem Legolas!“ Osazenstvo sálu se otočilo na Béma, který jen pokrčil rameny a v dunivém basu zarecitoval: „Jeden Langer vládne všem.

15:00 Langerův vliv na ostatní kolegy pokračuje i o přestávce, kdy jeho pomník CEVRO vydal plody své práce ve formě cevrovice – destilát z tajných spisů ministerstva vnitra z dob prvních vlád ODS, který Langer nechal dva roky kvasit namočené v sudech s mořskou vodou kvůli krakatici a před týdnem je konečně vypálil. Všichni zasloužilí členové si ji pochvalovali.

15:48 Do diskuze se přihlásilo přes šest set řečníků, vesměs z personálu hotelu se stížnostmi na nevhodné chování politiků v kuloárech.

17:26 Europoslanec Milan Cabrnoch odhalil neúspěch voleb: "Byli jsme potrestáni za změny, které jsou správné, poplatky však byly prosazeny silou. Napřed jsme měli začít s příjemnými změnami a teprve pak přitvrdit s poplatky.“ Tady ho uvedl na pravou míru ministr zdravotnictví Julínek: „Poplatky byly ty příjemné změny.

18:26 Poslanec Bratský zakončuje svou řeč žertovnou říkankou: „Ať jsi mlád, či starý pes, tak vol zítra ODS." Na to Bém odněkud zezadu zanotoval: „Mozek vratký, to je Bratský!

19:35 Úměrně délce diskuze přibývá v zákulisí potácejících se osob s neutuchající touhou projevit svůj názor zpěvnou formou v arytmických rýmech a vnucují novinářům svůj rozmazaný pohled na jednotlivé kandidátky a členky ODS.

19:49 Sál se opět zaplňuje, ke slovu se dostává Vlastimil Tlustý. „Mirek nám sliboval Soutěsku smrti a své sliby plní. Už jsme v ní. Ještě nás čeká Údolí duchů, Les zoufalství, Oliheň beznaděje a Oranžová reinkarnace. Máme se na co těšit,“ začal slibně.

19:57Mirek naši pravicovou stranu pomalu proměňuje ve středovou Unii svobody. Mě začaly vypadávat vlasy a za chvilku ze mě bude Honza Ruml, Mirek je na tom hůř, z toho se klube Hanka Marvanová,“ burcuje Tlustý a končí svůj projev potleskem na čelo.

20:13 K pultíku se dostávají postupně uklizečky a vrátní hotelu a kritizují nepořádek na toaletách po některých zdrcených členech ODS, kteří neunesli sílu dnešního sjezdu. Ten tak postupně ztrácí na vážnosti a pomalu končí svůj první den.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , , , , , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (51 hlasů, průměr 4.86 z 5)
Načítám ... Načítám ...
6,792 přečtení

6 komentářů k “Sjezd ODS, den první ON-LINE”

 1. Viktor napsal:

  Legolas!

 2. Lemik napsal:

  Za potlesk na čelo, megadík!!!

 3. Mar Tin napsal:

  Legolas a oliheň beznaděje… podařené:-)

 4. Jiřik napsal:

  „Všichni pak sledují odchod Václava Klause a počítají s nejhorším. Marně, nikdo nevystřelil.“
  „Do diskuze se přihlásilo přes šest set řečníků, vesměs z personálu hotelu se stížnostmi na nevhodné chování politiků v kuloárech.“
  … no ještě že to čtu v kancelu před příchodem kolegů, aspoň nepůsobím jako blázen, když se tady u toho chechtám :D
  VÝBORNÝ DÍL! A už se těším na dvojku!

 5. DanQ napsal:

  "„Poplatky byly ty příjemné změny.“ – omigosh!@!
  Opět trefný článek. I když nikdo nevystřelil.

 6. Martin V. napsal:

  Zdravím stranu :-))) Naprosto přesné.

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]