Kultura
Vložil Petr Tomšů 22. 11. 2004

Kampelička štěstí, Rodinná klepeta, Hřbitůvek – to jsou seriály, které se rozhodně nemohou pochlubit slušnou diváckou sledovaností. Ta v mnohých případech klesá doslova pod nulu, to když potencionálním divákům nestačí televizor vypnout, ale ještě jej pro jistotu obracejí obrazovkou ke zdi. Tvůrci se rozhodli, že uspokojí diváka za každou cenu a jdou do toho tedy nanovo. Vedle České televize, Novy a Primy nezůstane pozadu ani Eurotel a bude každý den v osm večer posílat svým klientům SMSky na pokračování.

Divácký odpor k deseti dílům Hřbitůvku, který vidělo od září podle údajů OBSE asi třináct diváků, z toho dvanáct členů natáčecího týmu a jejich pes, přiměl Českou televizi k pokračování. „Druhou sérii pod názvem Parčík u protialkoholní léčebny začneme natáčet v prosinci. Lépe řečeno, natočíme pouze nové titulky, jinak zůstane vše stejné. Stejně se na to nikdo nedíval, ani já ne,“ uvedl mluvčí ČT Martin Krafl. „Česká televize připravuje také tři zbrusu nové seriály. V koprodukci s Egyptem vznikají Záchranáři z prostředí pískových dolů ve Vysokých Tatrách, pokračování se dočkají i Četnické humoresky – tentokrát z prostředí brněnského gestapa v protektorátu Čechy a Morava a dojde i na seriál Karla Smyczka ze současnosti Dobrý hypermarket,“ zastyděl se Krafl.

Nejvyšší sledovanost zaznamenává ze všech seriálů Kampelička štěstí na Nově a zdaleka největší procento diváků je v důchodovém věku. „Je to zřejmě způsobeném tím nešťastným názvem. Po každém odvysílaném díle nám volají důchodci z celé republiky, kdy už jim ty ztracené peníze i s úroky vrátíme. Jde to pochopitelně omyl a vše se chystáme uvést na pravou míru druhou řadou tohoto seriálu, tentokrát s názvem Družstevní záložna štěstí. Nebo Unionbanka štěstí, ještě nevíme,“ líčí plány Novy její šéfdramaturgyně Šárka Barborovská.

Prima, jejíž Rodinná klepeta zatím neviděl nikdo, chystá tuto smůlu prolomit natočením dalších 1369 dílů, „vesměs stejně blbých“ jak podotkla mluvčí Primy Jana Malíková. „A je možné, že nebudou poslední. Jednou se na to přece někdo podívat musí,“ vyhrožuje Malíková.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr 4.75 z 5)
Načítám ... Načítám ...
3,041 přečtení

2 komentářů k “Seriály vedou!”

 1. Ydiot napsal:

  Geniální.

 2. LKnotek napsal:

  Tak jsem po dlouhé době mrkl do archívu a náhodou natrefil na tehle super článek – fakt nemá chybu!!

[CNW:Counter]