Domácí
Vložil Petr Tomšů 26. 6. 2001

Situace kolem Temelína je opět nahnutá. Zavolali jsme proto hlavnímu technikovi elektrárny Jiřímu Šroubkovi, aby nám vysvětlil, o co sakra zase de.

Haló, haló, kdo je tam?
Tady půjčovna vzducholodí. Dneska kvůli špatnému počasí nelétáme, ale zeptejte se zítra, měli by dorazit nové plynové bombičky.

Tady redakce časopisu STRACH. Mohli bychom si promluvit o nejnovější poruše ve vaší elektrárně?
Aha, tak to se omlouvám, myslel jsem že je to kolega z Dukovan. My se tak bavíme. Takže k té poruše: já za nic nemůžu, ten chlap tam už ležel, když jsem přišel. Napřed jsem myslel, že je zase opilý, ale tentokrát byl mrtvý. Příčinu smrti zatím šetříme, ale vypadá to šok ze ztráty hlavy.

No já spíš myslel tu nahlou desku pod turbínou.
Jo tohle! Tak to je úplná sranda. No, já těm chlapům ze Škodovky říkal, že by tam měli radši nalít beton, než tam strkat papundekl. Ten den už jsme ale už 20 miliónů vyčerpali na nový automat na kafe a tak jsme holt použili ten papundekl. Beton jsme tam chtěli nalit později, ale pak už tam stála ta turbína a to je kolos jak kráva. S tím dva chlapi nepohnou a zbytek marodil doma.

Hmm, a jak to tam teď vypadá? Je to moc nakřivo?
Ani snad ne, vlastně nevím. Zkoušeli jsme sklon měřit vodováhou, ale sjela nám do té díry. Tam už je pak jakási zelená voda, no humus. Já bych tam nevlezl. Ten sklon ale není opravdu není velký, rosnička se tam udržela skoro půl minuty. Taky nám tam zahučela lednička.

Co s tím budete dělat?
No tak teď si budem svačiny dávat za okno a až nám vedení koupí novou, postavíme ji někde jinde. Ještě, že je takové studené léto. A lahváče si strkáme do skládku vyhořelýho paliva, tam je ta správná teplota.

A budete nějak spravovat tu podlahu? Třeba tam konečně můžete nalít ten beton, ne?
Vám asi hráblo, co? Teď, v době dovolených. Já nemám lidi ani na normální údržbu a ještě budu shánět zedníky. Prostě tam dáme nějaké fošny, aby tam lidi nespadli a v září se uvidí. Ta turbína tu stejně dřív nebude.

Tak to jo. A proč se ten papundekl nahnul až teď? Však ta turbina tam byla už mnohem déle? Nebo jste nám zase něco zatajili?
Kecy prdy, vole. Nic jsme nezatajili. Prostě jsme mysleli, že to tak má být. Sedělo to i podle plánů, co jsme si od Rusů vyžádali. No, jak jsme se teď ale dívali, ty plány byly spíš k tomu rádiu, co jsme k reaktoru dostali. Ale to je dobré rádio! Jenom škoda, že má příkon dva megawatty. A sakra, musím končit – kam jedeš s tou károu, ty debile! Nevidíš, že tam hoří? Šoupni ten soudek za stodolu, večer to přenesem…
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr 5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,818 přečtení

3 komentářů k “Seriál nehod pokračuje”

 1. Kuna napsal:

  Yes, to je vono !

 2. Kuny napsal:

  Jasná páka, voe.

 3. Eddard napsal:

  Až na ty vulgárnosti na konci, které tam nějak nezapadají, je to kůl:)

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]