Domácí
Vložil Petr Tomšů 3. 2. 2009

David Šeich Poslanec David Šeich z ODS, napravený alkoholový hříšník, přichází do parlamentu s novelou silničního zákona, kterou hodlá bojovat proti pirátům na dálnici. „Ano, je to tak. Myslím, že nikdo nemá rád ty drzé piráty silnic, kteří si to šinou sto třicítkou na krásných rovných úsecích našich dálnic. Proto navrhuji zvýšit maximální rychlost na vybraných částech dálnice D1 až na sto šedesát kilometrů v hodině. Podle našich odborníků se konkrétně jedná o tři pětimetrové úseky kolem Humpolce a část parkoviště u Devíti křížů. V této souvislosti bude povolena vozidlům s majáčky rychlost až tři sta kilometrů za půl hodiny. To se týká především nás politiků a v naléhavých případech vozidel rychlé záchranné služby. Tedy pouze v těch případech, pokud povezou nás politiky,“ upřesnil první bod novely poslanec Šeich, zjevně nervózní z přihlížejícího doktora Nešpora.

Druhým, neméně sporným bodem novely, má být zahrnutí alkoholického testeru do povinné výbavy každého řidiče. „To budou mít abstinenti radost. A co takhle diabetici, neměl by v povinné výbavě chybět i inzulín?“ rýpl si kolem procházející lidovec Hovorka. Šeich si vzal pauzu na oddech, ve které si ve slovníku našel slova abstinent, inzulín a radost, načež na koleně během pěti minut přepracoval svůj návrh. „Po zralé a důkladné úvaze jsem tento bod poněkud rozšířil. Takže ty trubičky ruším, stejně bývají prošlé, a navrhuji tohle: cukrovkářům do lékárničky inzulín kvůli záchvatům, kardiakům elektrody, aby se mohli případně nahodit a vojákům injekci morfia, kdyby je náhodou během jízdy střelil nepřítel kulometem do břicha. Pyrotechnici by si mohli vozit nějaké náplasti navíc, počet upřesním. Zdůrazňuji, že vše jsem rozhodl po důkladné analýze, veškerý odpor je zbytečný,“ uklonil se obecenstvu poslanec, zatímco novináři napjatě sledovali, z kterého rohu vyjde Marek Eben a uvede dalšího komika.

Marka Ebena zastoupil vracející se kolega Hovorka a Šeicha motivoval další utroušenou poznámkou: „A co na to kosmonauti?“ Šeich vyskočil ze židle a plynule navázal na svou předchozí řeč: „A nesmíme zapomínat na kosmonauty. Navrhuji proto, aby tito řemeslníci vozili v kufru funkční skafandr a to kvůli úniku atmosféry z kabinky auta a možné následné dekompresi. Taky by si mohli přimontovat nějaké ty úchyty, kdyby se porouchala umělá gravitace.“ To už poslanec Šeich blouznil zcela bez obalu, ovšem k částečnému vědomí ho ještě přivedla poznámka doktora Grygara odcházejícícho od ministra financí, se kterým v těchto dnech připravuje astronomický schodek rozpočtu letošního roku. „Takový skafandr stojí tři miliony dolarů. To by cena auta celkem stoupla,“ upřesnil Grygar. Šeich, vyděšen myšlenkou, že existuje na světě auto, které si není schopen pořídit ze svého platu, ještě naposledy hlesl: “To si pořešíme v prémiích.“ Načež se zhroutil Nešporovi do náručí: „No tak pojďme, skupinka čeká.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (66 hlasů, průměr 4.85 z 5)
Načítám ... Načítám ...
4,515 přečtení

9 komentářů k “Šeichoviny”

 1. spermosh napsal:

  jsem si predstavil Marka, jak vede schuzi parlamentu, docela trefne :D

 2. Viktor napsal:

  Za Nespora diky!

 3. DanQ napsal:

  „si ve slovníku našel slova abstinent, inzulín a radost“ – hehehe
  a astronomicky schodek rozpoctu s doktorem Grygarem – dokonale

  dneska je to za pet plnych ^_^

 4. Karlucci napsal:

  Dneska extra třída, skvěle jsem se bavil od začátku do konce ! 5× *

 5. Jiřik napsal:

  "Zdůrazňuji, že vše jsem rozhodl po důkladné analýze, veškerý odpor je zbytečný“ a Grygar řešící astronomický schodek, čeština je fakt nádherná! :-D
  plný počet bodov!

 6. Ondra napsal:

  grygar a astronomický schodek!

 7. Lemik napsal:

  Za „…poslanec, zatímco novináři napjatě sledovali, z kterého rohu vyjde Marek Eben a uvede dalšího komika.“ megadik.

 8. finn napsal:

  jednim slovem – luxus! nevim, co byvh vypichl driv. jestli marka ebena, dr. grygara ci zaverecneho dr. nespora :)

 9. Michal napsal:

  skupinka čeká – luxusní závěr.

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]