Domácí, Sport
Vložil Petr Tomšů 23. 1. 2006

Kroměřížský soud, který se zaobírá korupční aférou fotbalového klubu 1. FC Synot, si dnes musel vyslechnout i jednoho majitele rybníka, dva sadaře a osm obchodníků se zbraněmi. V odposleších telefonátů fotbalových funkcionářů a sudích se to totiž kapříky, jablky a municí jenom hemžilo. Většinou se jednání u soudu neslo v humorném duchu, zvláště poté, co byli jako hosté pro rekonstrukci pozváni pánové Lábus a Čtvrtníček se svojí jednoaktovkou Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? Nahlas se smáli jak žalobce, tak i obhájce, smál se soudce Karel Rašín až se za břicho popadal, smála se ochranka a ke konci se nervózně usmívali i sami obžalovaní. Když pak po předvedení všech důkazů vstali a uklonili se, sklidili aplaus největší.

A neméně veselé bylo i vysvětlování obžalovaných, co si pod kterou větou v rozhovoru představovali. Jeden příklad za všechny. Větu „Pepíkovi dej ryb deset, pro dědka ryb dvacet, pro Boba, on má rozvětvenou rodinu, vem třicet a pro Járu nic, ryba nezbyla" si funkcionář Štefanek vyložil takto: „Ten víkend ryby skutečně braly a Zejda, starý dobrák, chtěl, abych se o své rybářské štěstí podělil s jeho kamarády – náhodou taky rozhodčími. A tak milému Pepíkovi jsem poslal 10 kapříků, dědek dostal dvacet makrel a Bobovi, který má třináct dětí, bylo posláno třicet lososů. Ryby jsme posílali na účet, což v praxi znamená, že je necháme, ééé, na přepážce naší pošty a oni si je pak cestou od rybníka vyzvednou. Tak se přeci mluví běžně, ne? Ovšem chudák Jára, na kterého tehdy nezbyla ani sardinka.“ Což měl dosvědčit přizvaný majitel rybníku, ovšem přes jeho dlouhotrvající záchvat smíchu mu nebylo dost dobře rozumět.

K čemu byli pozvaní další svědci už ovšem nebylo příliš jasné. Sadař potvrdil že jabka se mohou posílat klidně i po dvaceti či třiceti kusech, obchodník se zbraněmi prohlásil, že ani on nemá s municí problém a potápěč přísahal se šnorchlem a neoprenu na bibli, že ryby skutečně žijí v rybníce, několik jich tam už prý viděl. Další jednání má být za tři týdny a pozvaní jsou: Rudolf Hrušínský ml. za pořad Jak na ryby a Steven Spielberg – režisér Čelistí.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr 4.33 z 5)
Načítám ... Načítám ...
2,151 přečtení

5 komentářů k “Ryby před soudem”

 1. rychlohlemyzd napsal:

  Článkem jsem se pobavbil, nicméně nalejme si čistého vína… Pendolíno nasadilo laťku velmi vysoko a kapříci na ni prostě nemají:)

 2. Kare. napsal:

  je fakt, že Pendolíno je až neuvěřitelně skvělý článek, ale i tady jsem se velice bavil !!!

 3. Ondra napsal:

  Pendolino bylo skvělé, ale ještě skvělejší je, že se strach zase rozjel. Navíc na kapřících oceňuju nové logo českého fotbalu.

 4. space.lemon napsal:

  Super, super, jen tak dál! A chtělo by to taky Čtyřlístek a Strážce :)

 5. ? napsal:

  to neni kapr

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]