Zahraničí
Vložil Petr Tomšů 3. 3. 2009

Velení ruské armády uspořádalo minulý týden mimořádnou tiskovou konferenci, na kterou přišel i náčelník generálního štábu Nikola Makarov. Ačkoliv slovo přišel by v tomto případě urazilo všechny ostatní dvounohé humanoidy, kteří kdy někam přišli, nespadli hned u dveří do hloučku redaktorů, nezazpívali jim do diktafonu Ej uchněm z takové blízky, že mikrofon raději spáchal sebevraždu a nemuseli být poté několika podobně zčervenalými poddůstojníky dovlečeni za nohy na pódium a přilepeni na pátý pokus izolačkou ke křeslu pro hosty v horizontální poloze. Následovalo krátké prohlášení: „Naše vlast nedopustí militarizaci Atlantidy.“ Po vzrušené debatě okolo sedících členů štábu a rychlému telefonátu Erichu von Dännikenovi musel Makarov své prohlášení s lítostí korigovat: „Nedopustíme militarizaci Arktidy.

Novináři se na Makarova vrhli jako Makarov na láhev vody před sebou, což skutečně učinil. Že šlo o vodu, poznali blíže stojící novináři ze stékajících kapek po jejich jiskřících kamerách, na které znechucený generál vyprskl obsah svých úst. Potom dal k dispozici svůj výklad slova militarizace, když se ho na to jeden z mokrých probíjejících redaktorů zeptal. „Éto naše tanky, děla, vodka. Kupy mrtvol našich statečných ledních medvědů. Zbídačelé vesnice našich bratrských národů tučňáků.“ Po taktním upozornění, že tučňáci žijí pouze na Antarktidě, generál Makarov zesinal hrůzou a s hlavou v dlaních hořce zaplakal: „Něvazmóžno. Všichni tučňáci užé v Gulagu.“ Potom zaťal pěsti, udeřil do stolu a zahrozil směrem na západ: „Jen počkejte, Amíci.

Jako konkrétní opatření, které hodlají proti militarizaci provést, uvedl Makarov své oblíbené válečné nářadí: „Tanky, děla, vodku. Hodně vodky. Hodně tanků.“ Všechny přítomné vzápětí šokoval prohlášením, že hodně tanků je už na cestě na severní pól. Po palbě otázek musel ze svých válečných plánů slevit. „Ty tanky dojeli do Murmansku a pak až na břeh, kde kupodivu začíná moře. Což se nám předtím nepodařilo z vojenských map vyčíst. Většina z nich je přelepená jako já černou izolačkou a jsou také cenzurovány. Pár tanků se snažilo na sever probít, naše tanky umí jezdit pod vodou. Poslali jsme tam dvanáct tanků. Zatím se neozvali, ale na severní pól je to po mořském dně daleko, tak jim dáme ještě týden.

Makarov musel odpovídat i na otázku, proč si právě Rusko dělá nárok na nerostné suroviny na dně Severního ledového oceánu. „My tam byli první. Naše hrdinná ponorka se prostřílela ze zajetí stádem velryb a umístila na dno oceánu naši zástavu a dvoučlennou hlídku. Zástava vydržela, hlídka nikoliv. Naši stateční hoši přestali odpovídat už po hodině, ačkoliv měli být vystřídáni až za týden. Asi špatná náplň akvalungu.“ Technicky zdatnější novináři generála upozornili, že do takových hloubek se běžný kyslík už do dýchacích přístrojů nesmí dávat. Generál Makarov se blahosklonně usmál: „Éto my samozřejmě znájem. My plníme akvalungy speciální zředěnou vodou, takzvanou vodkou.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (62 hlasů, průměr 3.63 z 5)
Načítám ... Načítám ...
2,964 přečtení

5 komentářů k “Rusko na pólu”

 1. Viktor napsal:

  Dänniken!

 2. DanQ napsal:

  „Něvazmóžno. Všichni tučňáci užé v Gulagu.“

  • chudaci tucnaci

  ;o)

 3. Karlucci napsal:

  Skvělá narážka…
  „Jen počkejte, Amíci.“

  :-)))

  super!

 4. Jabberwocky napsal:

  Myšlenka dobrá, Rusko si parodovat zaslouží, ale provedení krapet slabší, řekl bych…

 5. Mar Tin napsal:

  ta fotka je geniální… článek místy taky. pozor na chyby ale:-)

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]