Domácí, Zahraničí
Vložil Petr Tomšů 14. 1. 2008

Topolánek, Langer, Kalousek ŘÍJEN
11. října Pavel Bém definitivně prozřel a postavil se do čela bojovníků proti stavbě nové Národní knihovny. Podle něj není možné, aby tato stavba stála pozemcích, kde bývalo dříve indiánské pohřebiště. „Ano, já vím, že tato lokalita byla navržena v podmínkách soutěže, ale prostě ti Indiáni za mnou byli a tohle si přáli. A já jim jako občanům Prahy musím vyhovět,“ mlžil Bém statečně na tiskové konferenci s čelenkou z kachních pér na hlavě.

16. října Česko prohrálo boj o křeslo v Radě bezpečnosti. Ačkoliv ještě před hlasováním premiér Topolánek tvrdil, jaká pocta a výzva to pro Českou republiku bude, po debaklu s jedním hlasem otočil. Žádná tragédie se nestala a vlastně je dobře, že Česko nevyhrálo, protože Rada bezpečnosti je spíš spolek válečných štváčů, kam by rozhodně nešel ani na svačinu do bufetu. Nakonec veškerou vinu hodil na Schwarzenberga a vypnul si mikrofon.

21. října získalo v Brazílii titul mistra světa opět Ferrari a dokázalo tak, že ani bez Michaela Schumachera není problém být nejlepší. Nehledě na nekalé praktiky konkurence, o kterých se Jean Todt nechtěl příliš vyjadřovat: „No, myslím takové ty připínáčky a rýsováčky v kokpitu, projímadlo v energetických nápojích, povolené brzdy a další mclarenistické klukoviny.

23. října stanula Slavia proti Arsenalu jako David proti Goliáši. Zatímco v bibli David zvítězil, v Londýně si vzal slovo Goliáš a malého, nemotorného a pomalého Davida zadupal sedm metrů do země. Další smutný rekord vyrovnán.

25. října přišel ministr zdravotnictví s převratným nápadem přidat do týdne jeden den navíc, tzv. ponědělník, kdy by do práce chodili jenom doktoři. Ani tento nápad se u zdravotníků nesetkal velkými ovacemi.


LISTOPAD
7. listopadu prodala Česká televize práva ke svému rodinnému stříbru – k 30 případům majora Zemana. Podle Rady ČT velmi lacino, prý za ně mohla trhnout mnohem víc, nehledě na jisté nominace ceny EMI.

12. listopadu vystoupil písničkář Hutka s novým protestsongem věnovaný „udavači Nohavicovi“. Reagoval tak na informaci podle kterých právě Nohavica donášel na Karla Kryla. Navíc se Hutkovi nelibí, „že má prý na svých koncertech o moc víc lidí, než já. Asi je chce všechny udat!

12. listopadu vyšlo najevo, že pražská doprava od příštího roku citelně podraží a to kvůli nedávným záplavám před šesti lety. Jednotlivá jízdenka bude stát 26 korun za každou zastávku, měsíční kupón na 14 dní bude stát 550 korun a na roční předplatné se už vyplatí pořídit si hypotéku, kterou Dopravní podnik ihned zařadil do svých ceníků.

15. listopadu je dokončen celovečerní dokumentární filmu o Václavu Havlovi. Jedno z témat, které se jako zápalná šňůra táhne celým dílem je jeho vztah k Václavu Klausovi. Jejich vzájemné naschvály jsou dnes už legendární. Havel například popisuje, jak před návštěvou Klause vždycky naložil kamna koksem až povrch, „aby se mu z toho oteplování udělalo horko, ha ha ha, chmm.

19. listopadu se oženil Jiří Paroubek. Stihl to jen tak tak mezi kladením věnců a stranickou konferencí. Prakticky v tom stresu ovšem nezabodoval, když na hrob neznámého vojína položil prstýnky a svojí ženě dal před oltářem na hlavu věnec s nápisem „Tvoje obět nebyla marná.

20. listopadu využil premiér Topolánek vládní návštěvy Bulharska k tomu, aby si po cestě zpět zastavil letadlo v Alpách a trochu si tam zalyžoval. Opozice považuje takovéto jednání za skandální, Topolánek to naopak považuje za naprosto normální chování lidí, kteří dostali od voličů víc hlasů než ostatní a můžou si tak s letadlem přistát, kde se jim zrovna chce.

21. listopadu zaujalo novináře, kolik platí primátor Bém za své luxusní bydlení v pronajaté vile. Bém to odůvodnil tím, že má prostě dobré kamarády. Jeho kamarádi dodali, že oni zase mají vlivné přátele.

30. listopadu zjistili novináři, že v elitních jednotkách české armády slouží neonacisté a jejich sympatizanti. Jejich identifikace nebyla těžká. Slouží zásadně v uniformách SS, mluví německy a neustále se vyptávají, kdy konečně zaútočíme na Sovětský svaz.


PROSINEC
4. prosince proběhla největší stávka učitelů od dob Marie Terezie a Dany Kuchtové. Učitelé získali na svou stranu již tradičně děti, rodiče již tak nadšení nebyli. Vláda se ke stávce vyjádřila v tom smyslu, že peníze na nové kalamáře snad ještě někde seženou, ale o platech nemůže být řeč, protože učitelství, stejně jako lékařství, je poslání a oni by někoho neradi uvedli do rozpaků zvyšováním gáže.

5. prosince byl schválen státní rozpočet na rok 2008. Ačkoliv se ekonomice nebývale daří a prezident Klaus prožívá nejlepší období svého života, bude rozpočet opět schodkový. Ministr financí Kalousek to doprovodil slovy, že je třeba něco nechat pro příští generace, aby se z toho blahobytu nezbláznily.

6. prosince zažili cestující na palubě letadla ČSA krušné chvilky. Kvůli poruše na klimatizaci přestalo fungovat topení a vzduch se v kabině ochladil až na –40 stupňů. Kapitán letadla se pasažérům snažil nejprve namluvit, že letí nad Ruskem, což ovšem na lince Berlín – Praha vyvolalo ještě větší zděšení. Nakonec se všem omluvil a rozdal jim hašlerky proti nachlazení.

13. prosince zástupci 26 států EU podepsali v Lisabonu novou smlouvu, která nahrazuje původní euroústavu. Její zhotovitel zaměstnal pouze klávesy CTRL-C a CTRL-V a novou vymyslel akorát úvodní stránku. A protože již nejde o euroústavu, nemusí v jednotlivých zemích projít referendem, ale vláda si ji bude moci schválit klidně příští čtvrtek po obědě.

17. prosince skončilo vyšetřování předsedy Strany zelených Martina Bursíka, který měl podle své sousedky trápit doma ve vaně ohroženého vorvaně. Posléze se ukázalo, že šlo o kapra z minulých vánoc, kterého ministr Bursík neměl srdce harpunovat.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (29 hlasů, průměr 4.86 z 5)
Načítám ... Načítám ...
3,484 přečtení

6 komentářů k “Ročenka Strachu 2007 – IV. kvartál”

 1. Viktor napsal:

  „že má prý na svých koncertech o moc víc lidí, než já. Asi je chce všechny udat!“ Vynikajici.

 2. conflux napsal:

  Tak tahle ročenka opět posunuje úroveň strachu o několik levelů výš!! :D:D Je to boží!! LOL!!!

 3. lkc napsal:

  dostala me "Tva obet nebude marna " :-D

 4. Worm napsal:

  „Ministr financí Kalousek to doprovodil slovy, že je třeba něco nechat pro příští generace, aby se z toho blahobytu nezbláznily.“

  Strach vládne! :)

 5. Kuzma napsal:

  To je prostě super, královsky sem se pobavil, díky:-)

 6. a8n napsal:

  Já si to ještě vylepšil, četl jsem: Topolánek s Langerem v pořadu Kostel křičí na Bursíka…

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]