Domácí, Zahraničí
Vložil Petr Tomšů 7. 1. 2008

DUBEN
3. dubna představil premiér Topolánek ve vycházkových teplákách a v helmě z druhé světové války nový batoh reforem, které jsou nezbytné k přežití. Podle předsedy není lepší doba k těmto ziskovým reformám než nyní, kdy je u vlády ODS.

3. dubna překonal francouzský TGV rychlostní rekord mezi Paříží a Štrasburkem a to 574,8 km/h. České dráhy kontrovaly oznámením, že mezi Přerovem a Hulínem jim vlaky taky jezdí celkem rychle a tu pobíhající krávu tam chytili už včera.

8. dubna si poslanec Tlustý balík reforem konečně přečetl a své první zděšení neukryl před médii. Tím pádem byl okamžitě zařazen do škatulky Rebel a s touto nálepkou mu nezbylo než vydržel i útoky svého předsedy a pravidelné okopávání jeho auta. Premiér vše popírá s tím, že Tlustý je prototyp tuctového paranoika.

12. dubna přišel ministr zdravotnictví Tomáš Julínek s nápadem platit u lékaře 30 korun za ošoupání klik u čekárny. Zároveň podotkl, že půjde o největší revoluci ve zdravotnictví od dob vynálezu penicilínu.

19. dubna si na průšvih zavařil fotbalista Milan Baroš s to svým rasistickým gestem vůči svému protihráči tmavé pleti. „Tady vůbec nešlo o rasismus, jenom si tam někdo zrovna otevřel syrečky a mě to zavanulo. Toho protihráče jsem si vůbec nevšiml, ani nevím, že je to černoch,“ bránil se Baroš.

23. dubna byl v Jihoafrické Republice uvězněn podnikatel Radovan Krejčíř. Tamní policie ho zadržela v restauraci, kde měl údajně sníst syrového psa. „No jistě, je to škrábání se levou nohou za pravým loktem ochočeného slona, ale nic jiného nemáme,“ tvrdil agent BIS, v JAR převlečený za agenta Mossadu.


KVĚTEN
4. května byla v Praze otevřena kontroverzní výstava lidských těl Bodies. Zájem o tyto mrtvoly projevil především předseda ČSSD a z autorem výstavy už domluvil dodání dalších dvou exponátů s názvem Melčák a Pohanka.

9. května vypadli čeští hokejisté na mistrovství světa v Rusku už ve čtvrtfinále, což nezabránilo trenéru Hadamczikovi, aby se neradoval aspoň z vyrovnání tohoto smutného rekordu z roku 1994.

13. května spustil své služby U:fon – čtvrtý mobilní operátor. Očekávání bohužel nedosáhla svého naplnění. Hlasové služby zatím příliš nenabízí a rychlost datového toku je prakticky stejná, „jako kdyby se ten zákazník sebral a šel si s disketou k tomu serveru osobně“ líčí zkušenosti s konkurencí mluvčí Vodafone.

18. května rezignoval šéf Světové banky Paul Wolfowitz. Ukázalo se, že kromě děravých ponožek má děravou i paměť a nemohl se rozpomenout na to, jak se jeho přítelkyně mohla dostat na lukrativní pozici na ministerstvu zahraničí.

18. května vystoupal primátor Prahy Pavel Bém na vrchol nejvyšší hory světa Mount Everestu a to v pracovní době. Běžný daňový poplatník má právo na 20 dní dovolené, což Bém uvedl na pravou míru tím, že další volno si vezme až na Vánoce a to pouze tři týdny.


ČERVEN
4. června přiletěl do Prahy americký prezident George Bush. Sebou přivezl i svoji domácí anténu z Camp Davidu, kterou vydával za maketu protiraketového radaru, který by tady rád postavil. Když to nepůjde na střeše Pražského hradu, spokojí se i s Brdy, ačkoliv potom neručí za signál Primy.

6. června provázelo George Bushe v Praze velmi neformální jednání. Hradní stráž zdravil česky Nazdar, sráči a při jednáních s Klausem a Topolánkem žvýkal koku. Oba politiky pak oslovoval kámo či avatare.

7. června ruský prezident Putin nabídl svému americkému protějšku Bushovi, že by protiraketový radar mohl postavit v Ázerbajdžánu. Bush to označil za zajímavý nápad, nicméně podotkl, že to by mohl radary stavět zrovna na Měsíci. Putin, známý svým rázným jednáním, jen pokrčil rameny a odpověděl, ať si je staví třeba na hlavu, oni že budou vždy připraveni.

17. června se do vysílání České televize nabourala umělecká skupina Ztohoven. Během vysílání večerníčku Krkonošské pohádky nechala vybuchnout jaderné nálože všude tam, kam Krakonoš při titulkách vkročil. Českou televizi teď žalují tisíce uplakaných dětí a ČT pro změnu uplakaně žaluje na Ztohoven.

20. června se do Česka vrátila ptačí chřipka. Veterinářům na Orlickoústecku se nezdálo jedno kuře, které pokvokávalo nějak smutně. Rozhodli proto vybít tisíce veselých ptáků v širokém okolí.

20. června vláda přežila hlasování o důvěře vyvolané ČSSD. Přeběhlíci Melčák s Pohankou tak potvrdili svou definitivní konverzi ke Svědkům Klausovým.

29. června je to rok, co platí bodový systém. Aspoň jeden bod chybí každému třináctému řidiči a každý třetí řidič o tom neví, protože policisté již v lednu vyčerpali letošní příděl poštovních známek.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , , , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (24 hlasů, průměr 4.67 z 5)
Načítám ... Načítám ...
3,142 přečtení

7 komentářů k “Ročenka Strachu 2007 – II. kvartál”

 1. Agnus napsal:

  Dost dobré :-) bodový systém a svědci Klausovi :-)))

 2. Viktor napsal:

  Predator!!!

 3. a8n napsal:

  tvrdil agent BIS, v JAR převlečený za agenta Mossadu.

  rychlost datového toku je prakticky stejná, „jako kdyby se ten zákazník sebral a šel si s disketou k tomu serveru osobně“

  To nemá chybu. :D

 4. lukaš napsal:

  ty jo, Petře, proč už dávno nepíšeš svoje glosy v nějakých novinách, alá objev dnes atd. myslím, že s tvým geniálním smyslem pro humor by jsi bezkonkurenčně zabodoval!

 5. České dráhy kontrovaly oznámením, že mezi Přerovem a Hulínem jim vlaky taky jezdí celkem rychle a tu pobíhající krávu tam chytili už včera.
  Tady mě to prostě nikdy neomrzí.:-)

 6. Dejv napsal:

  Veterinářům na Orlickoústecku se nezdálo jedno kuře, které pokvokávalo nějak smutně. Rozhodli proto vybít tisíce veselých ptáků v širokém okolí.

  Naprosto genialni … bravo

 7. Karlucci napsal:

  To se prostě nedá popsat jak to je výborný! Navrhuju Ptera T. na Nobelovu cenu humoru…

  :-)

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]