Domácí
Vložil Petr Tomšů 7. 1. 2002

ŘÍJEN: Na začátku října se rozhořel spor mezi ministerstvem školství a vysokými školami. Ty nedostaly slíbený meotar a začaly se bouřit. Organizovaly se stávky, přerušení vyučování, občanská válka. Ministr Eduard Zeman nakonec meotar koupil ze svého a ještě jim přidal několik diapozitivů ze žní v Horníku pod Závalem.

 1. Čína se po desítkách let vyjednávání a přemlouvání stala nejlidnatější zemí světa.
 2. Po 70. letech zkrachoval švýcarský národní letecký přepravce Swissair. Letadla, která byla zrovna ve vzduchu, měla smůlu.
 3. Zkouška nové ukrajinské pistole zapříčinila zřícení ruského civilního letadla do Černého moře.
 4. Mezinárodní tým specialistů vyzdvihl na hladinu větší část ruské jaderné ponorky Kursk. Pokusili se ji na místě opravit a zalepit díru, bohužel to však bylo nad jejich síly. Ponorku museli nakonec překlopit na lehátko a odtáhnout do Murmansku.
 5. Americký nejvyšší soud rozhodl, že Microsoft zneužíval své postavení, když ke svému operačnímu systému přidával zdarma mikrovlnnou troubu a lednici Microsoft. Firmu čeká tvrdý trest.
 6. Francouzský kasační soud rozhodl, že prezidentu Chirakovi náleží imunita, na jejímž základně nemusí vypovídat o patnácti mrtvých pošťácích nalezených v jeho sklepě.
 7. Zkrachoval slavný výrobce instantní fotografie a kakaa Polaroid.
 8. U ruzyňského letiště někdo schoval funkční kapesní nůž. Policie zatím nezjistila, kdo ho tam dal a na co ho hodlal použít. Mluví se o pokusu o teroristický čin.
 9. Městský soud v Praze rozhodl, že se týdeník Reflex musí omluvit ministrovi bez portfeje Karlu Březinovi za to, že mu do schránky dodal pokrčený předplacený časopis.
 10. Panamští památkáři oznámili nález lodi patřící do flotily objevitele Ameriky Kryštofa Kolumba. Na místo se vydali desítky lodí, které se ještě pokusí zachránit nešťastné námořníky.

LISTOPAD:

 1. Spojené státy požádaly Českou republiku o to, aby devátá protichemická rota přestala v Afghánistánu hlučet a začala se chovat trošku vážně.
 2. Prezidenti Putin a Bush se poprvé oficiálně sešli na půdě USA. Dohodli se na snížení počtu jaderných zbraní a na snížení produkce vodky pro Spojené státy.
 3. Kongres ODS potvrdil neotřesitelnou pozici Václava Klause, když ho opět při hlasování o jejím předsedovi poslali do trafiky na cigarety.
 4. Z nikaragujských voleb odešel jako poražený bývalý marxistický vůdce země Daniel Ortega. Zřejmě také proto, že je už několik let mrtvý.
 5. Největší kontrakt v historii dostal od americké armády koncern Lockheed Martin za dvě stě miliard dolarů na dodávku nových zelených čepic pro záložáky na cvičení
 6. Dvě desítky klientů ČSOB se dozvěděly, že jim někdo během vybírání hotovosti z bankomatu vykradl byt.
 7. Světová banánová jednička Chiquita požádal o ochranu před spotřebiteli, kterým se již delší dobu nelíbil její nový výrobek banánek v asfaltu
 8. Britský a španělský ministr zahraničí se sešli kvůli budoucnosti Gibraltaru. Oba státníci se dohodli na několika tunách dynamitu a partě stavařů s buldozery.
 9. Prezident Václav Havel udělil milost Vojtěchu Protivínskému, knězi, kterého komunisté obvinili z jejich hanobení obsaženého v deseti přikázáních.
PROSINEC: 3. Ředitel FBI Robert Mueller oznámil, že americká tajná služba musíprojít vzhledem k událostem 11.září restrukturalizací. Jako první zrušil oddělení Akta X a Foxe Muldera na hodinu propustil. Agentka Scullyová přešla na místo jeho sekretářky. 4. Na pouť napříč Spojenými státy se vydala pochodeň s olympijským ohněm zimních her 2002. Do konce roku již stačila šestnáctkrát zhasnout. 4. Poslanci odmítli návrh ústavního zákona Čtyřkoalice na přímou volbu hlavy státu a na zvýšení platu o 150 procent všem zákonodárcům z Unie svobody 5. Newyorská policie a FBI zatkla při rekordním zátahu přes sedmdesát členů jedné z největších amerických mafiánských rodin. Nejhůře to nesla prababička Geena, která deštníkem poranila jednoho z členů zásahové jednotky. 6. Argentinská vláda zabavila peníze domácích penzijních fondů. Zemi, která dluží 132 miliard hrozí největší bankrot v historii a povstání důchodců. V ulicích se již staví barigády ze starých kredenců a almar. 7. Český telekomunikační úřad sdělil, že Radiomobil a Eurotel získají, každý za 3,5 miliardy korun, linenci na provoz sítí třetí generace – rozhlasu po drátě. 10. Vláda rozhodla o tom, že Česká republika bude mít nové nadzvukové stíhací letouny PoloJas-39 Gripen za zlevněné výhodné ceny z produkce německého koncernu Kaufland & nevlastní syn. 15. Architektonický klenot v italské Pise byl znovu otevřen pro veřejnost. Turnysu bývají rozděleny na dvě skupiny, jedna si prohlíží věž a druhá drží provazy.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Načítám ... Načítám ...
1,239 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]