Zahraničí
Vložil Petr Tomšů 8. 2. 2000

Zatímco se Evropská unie potácí v rozhodnutích ohledně nové rakouské vlády a přemýšlí, zda tam vyslat pozorovatele z OBSE nebo část pozemního vojska z nedaleké Itálie, čeští političtí představitelé zůstávají v klidu a “pečlivě prozkoumají signály nové entity Rakouska”. Co si pod tím lze představit nikdo netuší (lidé tápají mezi Okny vesmíru dokořán a Akty X), ale o to asi vládě šlo. Představitelé čtyřkoalice to měli nejjednodušší. Stačilo jim zjistit názor Václava Klause a téměř okamžitě zaujali postoj zcela opačný. Teda kromě lidí z KDU-ČSL, ti své kamarády ze sousedství nemohli podrazit.

Zrekapitulujme si ovšem nejprve dosavadní vývoj v Rakousku po pátečním podepsání koaliční dohody ÖVP a FPÖ. Ještě tentýž den večer byla většina politiků, kteří nesouhlasili s touto smlouvou zatčena a eskortována do blízkého znovuotevřeného uranového dolu. Všichni museli sfárat a to i přesto, že důl “HAIDER-GRÉGR” je již třicet let zatopený vysoce kontaminovanou a především studenou vodou. Z celé Evropy na tuto skutečnost zareagoval právě Václav Klaus, který tento nápad označil za “nekonečně fundovaný a velice, ale opravdu velice skvělý”. Ani v sobotu neztrácel Jörg Haider čas. Během snídaně zrušil všechny ostatní strany a vyhlásil nové statní heslo Rakouska: “Arbeit macht frei!” Veřejnoprávní televizní stanici přejmenoval na TV ADOLF a založil také nový časopis ABC mladých rasistů a přírodovědců. Při slavnostním obědě pak vyčetl prezidentovi Klestilovi, že podporoval EU k sankcím proti jeho státu, zároveň ho obvinili z velezrady a při moučníku ho zastřelil. Odpoledne ho pak už jen čekaly lehčí práce: brutálně potlačit demonstraci rakouských občanů proti jeho praktikám, slavnostně otevřít první koncentrační tábor a obsadit Maďarsko.

V neděli slovně napadl několik prezidentů a předsedů vlád sousedních zemí, mimo jiné také České republiky. Prezidenta Havla poslal do blíže nepublikovatelného místa a o Milošovi Zemanovi se vyjádřil v tom smyslu, že je blbý jak bedna kytu, vtipný jak dýmějový mor a jestli chce pro svou zemi něco rozumného udělat, tak ať si strčí hlavu do záchodu a spláchne. Nutno dodat, že na základě této věty vzniklo v Praze nové hnutí s názvem : ”Spláchněte za sebou”. Včera měl pan Heider volný den. Jen kolem sedmé hodiny večerní napadl Rusko. Reakce EU se očekávají.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks

Tags: ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr 5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,327 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]