Zahraničí
Vložil Petr Tomšů 27. 3. 2001

Vladimir Putin, ve světě známější pod svou přezdívkou “Miláček čečenského lidu”, neodolal a vyrazil na turné po vlastech ruských. Přesně podle bodu 6 v Průvodci začínajícího diktátora. Svou první zastávku udělal v Tatarstánu a podle jeho slov měla být v duchu klasických ruských tradic. Tamní obyvatelé pod vlivem tohoto prohlášení okamžitě propadli panice, neboť se domnívali, že Putin přijede s několika vojáky, postřílí půlku libovolné vesnice, znásilní všechno co mu přijde pod ruku a nakonec jim zničí hlavní město. Opak byl ale pravdou. Ruský prezident dorazil pouze v doprovodu několika svých poradců a tajných agentů, kteří v přestrojení za letušky zajišťovali Putinovu bezpečnost. A měli co dělat. Náročný program návštěvy zahrnoval nejen povinné opíjení se lacinou vodkou, ale i exkurzi po tatarských národních tradicích.

Jednou z těchto tradic je i lovení mince ústy z misky naplněné kozím mlékem. Prezident se sice na začátku podivil, kde se v této zemi vzala mince, ale po vysvětlení, že jde o státní půjčku z Běloruska se jen blahosklonně usmál a vrhl se do misky. Po dvou hodinách usilovného zápolení s mlékem, během kterých se několikrát málem utopil, peníz našel. Vítězoslavně jej zvedl nad hlavu, načež si ho schoval do peněženky. Další z atrakcí byla asistence u porodu. Celá akce proběhla úspěšně a nebýt toho, že se mladé tatarské dívce narodil černoušek a manžel se pokusil oběsit na pupeční šňůře, mohla být radost ještě větší a bezmeznější. Takhle aspoň prezident svolil, aby se chlapeček jmenoval po něm. Rusko má teď Vladimiry Putiny dva.

Poslední exkurze mezi tatarské zvyky spočívala v rychlé jízdě na koni na jejímž konci má jezdec utnou hlavu psovi. Tato tradice má připomínat tažení na západ a bitvu s křesťanskými psy. Prezident se do této hry natolik zabral, že ke konci dekapitoval nejen psa, ale i jeho majitele. Po této bezhlavé jízdě Putin Tatarstán opustil a zamířil do svého dalšího poručnického státu – do USA.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr 5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,455 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]