Domácí
Vložil Petr Tomšů 6. 9. 2001

Česká justice se otřásá v základech, na jejím stole totiž leží případ mladého nadějného levičáka Pěchy, který má být souzen za propagaci komunismu. Na své internetové stránce má mezi rubrikami Best Babes a XXX Free Pics sekci věnovanou skvělým leninským myšlenkám včetně menší mapky České republiky s vytipovanými oblastmi vhodných pro masové hroby. Mají ovšem naši soudci vůbec možnost odsoudit mladého naivku? A kdo to ten Pěcha vlastně sakra je?

Podle svých vlastních slov se otevřeně hlásí k k Josefu Stalinovi, o němž tvrdí, že je jeho děda z matčiny strany. Když mluví o Klementu Gottwaldovi leží při tom na zemi, hlavu má vraženou v kanále a mumlá něco o své pravé matce. Ale pokud u toho sní pár prášků, je šance, že se do hodiny zklidní. Na veřejných vystoupeních čte většinou jen svůj jediný projev, v němž hrají hlavní roli prokletý imperialismus, jeho nerozlučný kamarád vykořisťovatelský kapitalismus a nechybí ani třetí do mariáše moderní zbohatlík. Při těchto mohutných demonstracích se nikdy nenechá zaskočit a vždy trvá na svém. Pokud ho někdo obtěžuje nesmyslnými otázkami, jako třeba kdy už konečně sakra sleze z těch kolejí, aby mohla tramvaj v klidu projet, dělá, že neslyší a mluví o to rychleji.

Ve svém boji proti globalizaci se nechal inspirovat především Che Guevarou, který se stal jeho vzorem. Bohužel nesehnal baret a tak na setkání chodí v kšiltovce Adidas. Je o něm známo, že se často angažuje v česko – kubánské společnosti a několikrát se setkal i s kubánským chargé d‘ affaires Davidem Paulovičem. Důvod? Přání mít vlastnoruční podpis Fidela Castra na plakátě v nadživotní velikosti na záchodě.

Policie se o něj začala zajímat v souvislosti s jeho redaktorskou prací v deníku Nové Bruntálsko, kde je šéfredaktorem. Opakované výzvy k okamžité mobilizaci, seznamy lidí, kteří půjdou první ke zdi, až to praskne, a tajné seznamy kódů potřebných k odpálení jaderné nálože v ruském Murmansku – to jsou pravidelné úvodníky nejméně oblíbeného periodika ve střední Evropě. V poslední době však Pěcha není k zastižení. Zřejmě někde plánuje, jak se statečně nezúčastní soudního procesu.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr 3.67 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,164 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]