Zahraničí
Vložil Petr Tomšů 6. 12. 2001

Soukromá společnost AAA Auto Worcester ohlásila první klonování lidského embrya. “Učinili jsme první krok ke klonování lidských buněk, a tudíž i k výjimečně vysokým ziskům,”oznámila 25.listopadu skupinka silně podnapilých vědců. Při pokusu údajně získali embryonální kmenové buňky vzniklé přenosem jádra buňky do vajíčka. A protože jenom tato věta jim zabrala téměř deset minut, chopil se řeči vedoucí projektu Jose Cibelli a popsal způsob, jakým experiment provedli.

Nejprve jsme získali lidské neoplodněné vajíčko. Kupodivu jsme ho celkem jednoduše koupili na černém vietnamském trhu. Na první pohled se nám sice moc nezdálo, ale Jang Khuo-van, zřejmě jeden z těch neuznalých vědců, se zapřísáhl na smrt svých rodičů, že jsou ta vajíčka pravá. Hmm, tak mě teď napadá, že jeho rodiče měli stánek vedle, protože jsem si tam pak koupil skvělé autorádio Pasanonyk, bohužel na trošku nestandardních 305 voltů. Ale každopádně to byl dobrý chlap, protože nám prodal celé plato těchto vajíček za 100 dolarů kus.

V laboratoři jsme pak s pomocí špejle a velkého štěstí dostali do vajíčka trochu genetického materiálu derivátu kůže, chmm, no, vrazili jsme tam můj nehet. Pak už jsme to jenom zalepili izolačkou a na noc to dali do mikrovlnky. Ráno nás pak čekalo v laboratoři překvapení. Noční hlídač, který je z velmi chudé rodiny, snědl několik těchto vzorků ke snídani. Chudák, když jsem mu oznámil, co to posnídal, chtěl v hrůze vyskočit z okna. Naštěstí je toto výzkumné středisko u mě ve sklepě a tak se spokojil s proskočením dveří do kočárkárny. No, abych dlouho nenapínal, jak to dopadlo. Ze zbylých pěti vzorků dva odumřely po nakousnutí, z jednoho se vylíhlo bledé kuře, z dalšího menší krokodýl a to poslední vejce dokonce zaútočilo na našeho chemika. Tomu tedy říkám úspěch.”

Ať se už Američanům podařilo cokoliv, jisté je jedno – jejich pokus vyvolal v odborném světě obrovskou odezvu. Středisko empirických průzkumů dokonce napočítalo rekordních devět sebevražd na 1 metr čtverečný, ačkoliv popravdě řečeno, je to ta samá agentura, která vypočítala, že průměrný počet nohou u dospělého člověka je devět. MUDr. Jiří Forejt DrSc. z noční směny v lékárně vidí celý pokus jinak: “Kdyby s podobným závěrem přišla třeba nějaká velká univerzita, která je povinna seriózně publikovat kolik pokusů udělala a s jakým závěrem, nebo kdybych na celou věc přišel já, asi by to pak vypadalo jinak. Mastičkáři blbí.” Další průlom v oblasti embryologie se očekává každým dnem, kdy má do Worcesteru dorazit nová dávka kaviáru.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (8 hlasů, průměr 5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
3,534 přečtení

Jedinný komentář k “Průlom v klonování”

  1. Eduard Nud napsal:

    Panebože. Průlom v klonování. Tohle chcete klonovat? Tak to nás teda potěš… Já vím, že se opakuju, ale tak mi poraďte, co tam mám vrazit. Potěš nás nehet mi nepřipadá dvakrát vtipné. Ani jednou. P. S. Možná bych měl nápad. Snažte se stvořit nějakého genetického mutanta. Při dnešních možnostech vám z toho vznikne sexy blondýnka, která bude mít jedinou vadu. Tmavé vlasy. I když to by u blondýnky nebylo to nejhorší.

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]