Domácí
Vložil Petr Tomšů 21. 10. 2008

Bursík, zeleníSobotní armagedon by od Strany zelených neodvrátil už ani Bruce Willis,“ nechala se po krajských volbách slyšet brněnská kandidátka této strany Kateřina Dubská. Její zklamání bylo patrné ze slz, které si utírala do potrhaného veselého trička První zelená hejtmanda. A nepomohlo jí ani optimistické bojové zvolání, kterým chtěl Martin Bursík mobilizovat poslední síly před středečním hlasováním o důvěře vládě: „Pojďme se také naučit prohrávat. Budeme to potřebovat.“ Kromě špatné komunikace si od soboty totiž stihnul najít další důvod, proč zelení dopadli ve volbách jako sedláci v EU: „Naši voliči jsou především mladší lidé, kterým se k volbám moc nechce. My bychom potřebovali takové to pevné jádro skalních příznivců, něco jako mají komunisté, akorát s mozkem.

Voličů opravdu nepřišlo mnoho, což potvrdila i Dubská, která u volebních místností osobně hlídkovala: „Tak málo voličů zelených jsem naposledy viděla na mítinku naší strany.“ A stejná situace jako v Brně byla v celé České republice. V Libereckém kraji zahlédli z okna krajští lídři zelených několik svých potencionálních voličů, jak si to nejistým krokem vrávorají k volební místnosti. Na ústředí tak už už vytahovali z bezfreonové lednice vařící šampaňské, když tu náhle jeden z voličů za okny změnil směr tak nečekaně, že tím překvapil především sám sebe a místo k volební místnosti si to nejistým krokem zamířil k odpadkovému koši, kde spolu s hlasovacími lístky uložil i sám sebe. Jeho kamarád ho chvíli pozorně sledoval, načež si lehl na chodník a usnul. Politici tak zklamaně odložili převařené šampaňské zpět do pekla zelené lednice.

Straně nepomohla ani známá jména, i když byla pouze dvě. I to Martin Bursík vysvětlil: „My jsme bojovali argumenty a ne osobnostmi. Našim kandidátům totiž osobnost schází, ovšem argumentů jsme také mnoho neměli. Tak jsme angažovali Kocába s Illnerovou. Kocáb udělal tu chybu, že voličům na mítincích osobně zpíval a Illnerové jsme chytře nedali peníze na propagaci. A řekněme si na rovinu, že v dnešní době prostě malý letáček ve schránce nemá vedle katalogu z OBI šanci.“ Což byla pravda, protože pár hlasů v Praze dostal i umělý vánoční stromeček s příklepem.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (47 hlasů, průměr 4.6 z 5)
Načítám ... Načítám ...
3,180 přečtení

7 komentářů k “Proč neuspěli zelení”

 1. ptiger napsal:

  vánoční stromeček!!!

 2. Petr Magnusek napsal:

  Che cheee… dobre jak cyp! Nemohl bys prosímtě už vyvěsit další díl Románku, jsem na něho natěšeny jak bezdomovec na krabičák… Dík

 3. 01da napsal:

  vánoční stromeček s příklepem… muhehehe

 4. Laura napsal:

  „dopadli jako sedláci v EU“ :-D

 5. JS napsal:

  Gut :-)

 6. pynosol napsal:

  Boze boze :-D

  už vytahovali z bezfreonové lednice vařící šampaňské

 7. Frantisek napsal:

  Ze i ve svobodnem mediu se budou prevypravet ty jejich pohadky…
  No bylo to referendum o radaru, tak si to priznejme. V jeho okoli je nejvetsi korupce, to ostatni jde az za tim…

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]