Domácí
Vložil Petr Tomšů 17. 1. 2002

John Rambo Na přísně tajném místě poblíž Hradce Králové, zhruba asi tak sto kroků od konečné devítky, buduje armáda špičkovou nemocnici, ve které se bude léčit nejhorší virová nemoc lidstva – rýma. Vojenský objekt za několik set miliónů korun má být hotový ještě toto století a Česká republika se tak octne na špici tohoto oboru. Další podobné zařízení jsou už jen v Bělorusku a v Rusku, kde jim ovšem v rámci utajení říkají domovy důchodců. Armádní představitelé tvrdí, že tato nemocnice nebude nebezpečná svému okolí a také se zavázala, že případné masové hroby budou řádně označeny a každý rok k nim ministr obrany osobně položí velký sterilní věnec. Tak to aspoň tvrdil mluvčí vlády Libor Rouček, ačkoliv celé prohlášení nebylo kvůli jeho plynové masce příliš zřetelné.

Jak to v takovýchto zařízení vypadá si může představit kterýkoliv filmový fanda, který viděl snímky Na samotě u lesa, Smrtící epidemie, Přepadení 2: Temné území, Útěk z Absolonu či Armageddon. Pokud bude chtít někdo takový objekt opustit, čeká ho nemálo propouštěcích procedur. Nejprve přijde na řadu osobní prohlídka, zaměřená především na kabelky a kapsy, předpokládá se totiž i výstavba interního bufetu a prodavačky by určitě při uzávěrce nerady přišly na manko osmi čokolád. Následovat bude hygienická očista – odcházející si musí vyčistit brýle speciálním solným roztokem. Pokud někdo odmítne nebo nebude mít u sebe brýle, bude okamžitě zastřelen, vyslechnut a odsouzen – v tomhle pořadí.

Ačkoliv místo stavby armáda přísně tají, podařilo se několika novinářům zjistit, kde se tato lokalita nachází. “Ale dalo to celkem fušku. Nakonec jsme to zjistili ze dvou zdrojů. Ze Zlatých stránek v rubrice biologické zbraně a taky nám odtud poslal generál pohled s varováním, abychom to nikde nezveřejňovali. Na sobotu chystáme speciální vydání i se souřadnicemi pro GPS zaměření. No co no, víte, za kolik prodáme reklamu do toho čísla?”, svěřuje se redaktor deníku Super.

Pikantní na této záležitosti je i to, že hlavním sponzorem stavby je u bezpečnostních služeb notoricky známá společnost Kaufland & nevlastní syn, přímo napojena na rodinu bin Ládinovců. Svůj podiv nad způsoby stavbařů vyjádřil i Přemek Podlaha: “Ve svém pořadu jsem slyšel už lecjaké krávoviny, ale aby někdo jako těsnění do vzduchotěsných přepážek používal semtex..hmmm. Ale zkusím to na Primě udat, však co, taky nápad, ne?”
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks

Tags: , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr 4.67 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,680 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]