Domácí
Vložil Petr Tomšů 20. 10. 2008

Čunek První povolební debata na ČT1 byla za přítomnosti všech předsedů stran opět výživná. Jako první přišla na přetřes poslední noc. Všechny překvapil předseda zdevastované ODS Mirek Topolánek, který spal, podle svých slov, převážně klidně. „Musím tady na rovinu říci, že jsem spal jako nemluvně,“ odpověděl Topolánek. Jeho slova potvrdila i poslankyně Talmanová: „Přesně tak, celou noc mi probrečel.“ Předseda ČSSD Paroubek to měl jednoduší, nic si nepamatoval: „Ale tak to víte, sčítali jsme se Škromachem celé odpoledne nějaké ty mandáty, občerstvení u toho bylo, já jsem ke konci měl snad dokonce volat Zemanovi na Vysočinu, aby se vrátil, ale to byste mi museli přehrát.“ Což nebyl takový problém, neboť Paroubek volal bývalému předsedovi kolem půlnoci z okna Lidového domu a vzbudil přitom několik pobrekujících nemluvňat v okolí.

Poté už došlo na výsledky voleb a jejich příčiny. Předseda KSČM Filip má jasno už od osmačtyřicátého – za všechny neúspěchy komunistů mohou novináři, kteří o nich píší, či spíše poslední dobou nepíší. „Je to tak. S naší stranou přestali komunikovat jak IDnes.cz a Strach.cz, tak i Novinky.cz a dokonce Freefoto.cz. Tam teda píše jenom Exner,“ upřesňoval komunista Filip. Předseda zelených Martin Bursík na to šel od lesa. A to doslova. Svou stranu přirovnal k baobabu, který vyrostl na okraji Šumavy a nestihl díky kůrovci zapustit kořeny. Do toho všeho se některé kořeny proplétají a škrtí mezi sebou a občas kolem projde mlok Paroubek, který podupe pracně narovnané stonky důvěry. Podle moderátora Moravce je to zajímavé, podle Filipa šlo o blábol. Nejjednodušší to měl předseda KDU-ČSL, který už ve dveřích hodil veškerou vinu na sebe a upřímně se podivil všem svým voličům.

Jedno z nejčastěji používaných slov bylo komunikace. Předsedové vládních stran tvrdili, že špatně odkomunikovali či neodkomunikovali vůbec úspěchy vlády a proto prohráli. Svou komunikaci chtějí zlepšit s pomocí americké agentury NASA, jejíž převratné úspěchy s úspěšnou komunikací s těmi nejvzdálenějšími družicemi mohou pomoci s komunikací s voliči, kteří jim tak vzdálení zatím nejsou. Přičemž během tohoto tvrzení Jiří Paroubek kroutil hlavou tak vehementně, že si ji málem odšrouboval. Komunista Filip si chytře počkal na konec, aby celou řeč opět slavnostně označil za blábol.

Živo začalo být, když došlo na zdravotnictví a poplatky u lékařů. Zatímco předseda ČSSD Paroubek si celkem logicky myslel, že lidem se toto placení nelíbí a proto dali hlas jeho straně, Topolánek si naopak odvodil, že lidé poplatky platit rozhodně chtějí a nelíbí se jim pouze jejich výše. „Je to tak, to ať se pan Paroubek třeba staví na hlavu, ale ti lidi tam venku prostě chtějí platit u těch doktorů víc. Podle Tomáše Julínka až tři sta korun! A my jim to umožníme. A povedeme předsednictví EU, jak si to všichni přejí,“ plácal Topolánek jeden povolební slib za druhým. Na to se vytočený Paroubek pustil do dobrodružného přirovnání: „Víte, to snad ani není šach mat, co tady ODS ve volbách předvedla, to je horší. Je to, jako byste v dostizích chtěli koupit Napoliho a místo toho jste dostali Gavoru. Nebo Fantoma.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (47 hlasů, průměr 4.87 z 5)
Načítám ... Načítám ...
4,779 přečtení

15 komentářů k “Povolební debata”

 1. petrph napsal:

  Fantasticky řečeno – když už se stranou nekomunikuje ani Strach.cz, ani Freefoto.cz, to už je opravdu na zabití :)

 2. chose napsal:

  super: Přičemž během tohoto tvrzení Jiří Paroubek kroutil hlavou tak vehementně, že si ji málem odšrouboval

 3. ptiger napsal:

  Napoli!!!! bojím se, že po včerejšku v ODS jsou všichni maximálně na úrovni modrého Neklana…

 4. Tomáš napsal:

  Tam teda píše jenom Exner. :-))) Genialní!

 5. Viktor napsal:

  Gavor a Fantom:-))

 6. Jarda K. napsal:

  pane Tomsu jste levicak a nemam vas rad

 7. sumix napsal:

  „Podle moderátora Moravce je to zajímavé, podle Filipa šlo o blábol.“ – super :-D

 8. Michal napsal:

  Stonky důvěry! Hahaha!

 9. Michal napsal:

  BTW pro Jarda K.: Levičák? No, nevím… Pavdou je, že pokud bych si měl vybrat mezi našimi politiky, volil bych ty bezpečně mrtvé.

 10. zupr napsal:

  „neboť Paroubek volal bývalému předsedovi kolem půlnoci z okna Lidového domu a vzbudil přitom několik pobrekujících nemluvňat“ :)))

 11. Ondrej napsal:

  Tak to je moc povedeny kousek, moc sem se nasmal:) Taky je opravdu z ceho cerpat.

 12. Jiřik napsal:

  Mně se líbil už ten začátek: „Musím tady na rovinu říci, že jsem spal jako nemluvně,“ odpověděl Topolánek. Jeho slova potvrdila i poslankyně Talmanová: „Přesně tak, celou noc mi probrečel.“ :-D krása vesmírná…

 13. Roberto napsal:

  Skvělý, ale teprve Michal to ještě vyšperkoval

 14. Janka napsal:

  tak ty dostihy tam, to už je silnej kalibr :D

 15. Seeger napsal:

  to prirovnani z dostihu je naprosto znicujici, cely clanek vygradovalo z „famozniho“ na „nezapomenutelne“

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]