Domácí
Vložil Petr Tomšů 21. 10. 2003

Po osmi měsících ve funkci se Václav Klaus přestěhuje ze svého běžného malometrážního bytu 265+12×8 to celé na druhou v Kobylisích blíž k Hradu, do prezidentské vily v Dejvicích. Počet místností v této budově už přesahuje možnosti padesátičlenné čety uklízeček. Ovšem nejzajímavější na celé operaci Kulový blesk je to, že tato vila sousedí s nynějším domovem bývalého prezidenta Václava Havla. Ten bydlí ve vile Siláž v ulici Dělostřeleckých sirotků.

„Za čtrnáct dní bude kolaudace. Ještě nevím, koho na tu pařbu pozvu, snad i Havla, když už jsme ti sousedi. Může vzít nějaké ty brambůrky, víno na svařák a Dášu,“ přemýšlel prezident Klaus nahlas před novináři, když si prohlížel vilu. Nakonec se mu tak zalíbila, že se dokonce rozhodl v ní jednu noc přespat na spartakiádním lehátku. „Ale je tady božský klid,“ svěřil se pár novinářům ještě těsně před tím než usnul.

Ráno už ale svůj názor radikálně změnil. Úderem půl šesté se ozval známý svištivý zvuk následovaný několikrát hlasitějším řezacím zvukem. Klaus vyletěl ze spacáku, jako po Špidlově projevu a vrhnul se k balkónu. Z vedlejší zahrady na něho s úsměvem zamával Václav Havel v kšiltovce v OBI a dál nerušeně pokračoval v rozřezávání polen na cirkulárce.

Okamžitě toho nech, je to strašně falešné,“ snažil se Klaus překřičet největší vynález minulého století. „Že mám hřebík ve fošně?“ odpovídal vesele malý kutil Havel a pokračoval v řezání. „Tady se vůbec nedá spát!“ nedal se současný prezident. „Kdepak, jaký ostnatý drát?“ usmíval se Havel. „Ty jsi ale hrozný otrava!“ ještě to zkusil Klaus. „Jo jo, přijede i Přemek Podlaha,“ zakončila konverzaci bývalá hlava státu a zvýšila otáčky na pile. „Tak toho na kolaudačku určitě nepozvu,“ ulevil si Klaus.

Ještě odpoledne postoupil prezident celý incident ústavnímu soudu, u kterého si chce vymoci změnu v ústavě ohledně bývalých prezidentů a jejich dalšího ubytování. „Všichni budou muset bydlet aspoň tři kilometry ode mě,“ zamumlal Klaus k novinářům, když se po obědě uložil k malému spánku ve svém bytě.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (12 hlasů, průměr 4.83 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,889 přečtení

Jedinný komentář k “Potíže se sousedem”

  1. :)) napsal:

    „Tak toho na kolaudačku určitě nepozvu,“ ulevil si Klaus. :-))))

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]