Domácí
Vložil Petr Tomšů 27. 11. 2006

Poslanec ODS David Šeich se o víkendu omluvil za to, že si sedl za volant pod vlivem radosti ze setkání se svými voliči. Podle svých slov vypil s několika daňovými poplatníky jednu malou skleničku blíže neupřesněného alkoholu a na to si vzal ještě rumovou pralinku. Šeicha totiž ve čtvrtek v noci zastavili brněnští strážníci v protisměru a naměřili mu 2,4 promile v alkoholu v krvi aniž by musel sundávat okýnko. To Šeich rozhodně odmítá a popírá, že by jevil známky opilosti. „Popravdě, on potom později nejevil už ani známky života. Jenom tak ležel na volantu,“ upřesnil jeden ze zasahujících strážníků.

Svou jízdu v protisměru poslanec odůvodňuje poloviční ztrátou paměti. O tom, že tam jednosměrka je, pochopitelně věděl, pouze dočasně zapomněl, v kterém směru. Podle něj větší prohřešek spáchali městští policisté, kteří mu naměřenou hodnotu pouze sdělili a neumožnili mu se na přístroj podívat. „To je pravda. Přístroj jsme mu sice na chvíli půjčili, ale když si ho začal cpát do pusy a zpívat Yesterday s občasným zavýsknutím ‘Jmenuji se Zbyněk Drda!‘, tak jsme mu ho zase odebrali,“ objasnil novinářům druhý ze strážníků.

Co se týká naměřené hodnoty 2,4 promile alkoholu v krvi, tak ta je pro Šeicha nepochopitelná. „Tato hodnota mě naprosto šokovala,“ kroutil hlavou poslanec a na pomoc si sebou na tiskovou konferenci přivedl známého odborníka na alkohol v krvi, bývalého poslance Kotta. Ten fundovaným rozborem dokázal, že jeho kolega Šeich skutečně mohl po jedné skleničce blíže neurčeného alkoholu něco nadýchat: „Pokud vezmeme v úvahu, že například jedno pivo znamená pro průměrného poslance 0,3 promile alkoholu v krvi, tak potom stačí pouhých 8 piv, abychom dosáhli kýženého výsledku. A protože osmi pivům se dá jen těžko říkat malá sklenička, musíme pracovat tedy z větším koncentrací alkoholu v kapalině. Nakonec tedy dojdeme k 1,6 deci rumu, což se dá již nazvat malou skleničkou. A hodně silné slivovice by stačil možná jenom větší decák od hořčice. To je skoro nic,“ pomohl svému bývalému kolegovi Kott.

Poslanec Šeich se vyjádřil i k údajnému mávání poslaneckou průkazkou před obličeji policistů. „Svůj občanský i řidičský průkaz jsem ztratil už dávno a nemám nic jiného, čím se prokázat. V žádném případě jsem neměl v úmyslu nějak zneužívat své poslanecké imunity. Jsem proto ochoten vzdát se této imunity a přijmout jakýkoliv relevantní trest, který dostanu. A relevantní trest, tím myslím zproštění všech obvinění a osobní omluvu od zasahujících policistů. Byl bych rád, kdyby opět zvítězily morálka a čest. Děkuji za pozornost,“ omluvil se všem lidem Šeich a utekl před dotazy novinářů zadním východem.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (7 hlasů, průměr 4.57 z 5)
Načítám ... Načítám ...
3,470 přečtení

8 komentářů k “Poslanec Šeich se omluvil”

 1. Honza napsal:

  Paráda!

 2. pjotter napsal:

  bomba :D

 3. LKnotek napsal:

  Tak to nemá chybu, fakt výbornej článek se skvělýma hláškama!!! :-D

 4. Karlucci napsal:

  Super !!! perfektní …

 5. PPY napsal:

  Jako vždy, excelentni ! :-)

 6. MartinezZ napsal:

  Výbornej článek po ránu :D („…aniž by musel sundávat okýnko“ :D )

 7. T.S. napsal:

  Super článek! I Knotek má dobrej:)

 8. Pepa napsal:

  Parchant jeden co jiného dodat.

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]