Domácí
Vložil Petr Tomšů 30. 10. 2006

V současné době nejtajemnější politik Michal Pohanka, který se stal populární až díky svému poslednímu trháku Péťu neznám, se snažil získat ocenění veřejnosti už dříve. V roce 2002 se pod mohutným dojmem ze seriálu Nemocnice na kraji města po 20 letech snažil o privatizaci Nemocnice Na Homolce. Spolu s podporou tehdejšího šéfa ČLK Davida Ratha přišli s unikátním projektem předělat tuto nemocnici na velkokapacitní parkoviště s několika vietnamskými stánky se zlevněným značkovým oblečením, většinou nepromokavým. Pohanka dohadoval tuto transakci za ministerstvo a později se ukázalo, že byl v té době sám veden jako Vietnamec a dokonce měl již v této nemocnici zamluven termín na zešikmení očí. Projekt byl poté v tichosti oplakán a založen do šanonu Výhledové akce.

Pohankův podpis se také skví na smlouvě o smíru mezi státem a firmou Diag Human. V době, kdy státu hrozila arbitráž za údajné znevážení dobrého jména této firmy, podepsal v srpnu 2000 za ministerstvo dopis s nabídkou podstoupení pohraničního území Sudet Lichtenštejnskému knížectví. Tento dopis posloužil o tři roky později rozhodčímu senátu jako přiznání viny a firma dostala od státu 327 miliónů korun. Poslanec Pohanka si poté ještě před šokovanými novináři oddechl: „Tak jsme ty pevnosti zachránili.

Před Fišerovým odchodem ze zahřátého křesla ministra zdravotnictví dostal Pohanka na poslední chvíli místo ředitele Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Pod moderním a progresivním vedením tohoto poslance se zanedlouho stala tato nemocnice nejzadluženější nemocnicí v republice. David Rath, ohromen jeho úspěchy, neváhal ani chvíli a přivedl si jej zpět na ministerstvo zdravotnictví, aby mohli společně pokračovat v unikátních projektech na záchranu zdravotní péče. Jako první chtěli oba rozšířit právě nemocnici sv. Anny na léčebnu dlouhodobě nemocných a bohatých podnikatelů. Projekt má stát 12 biliónu korun a ministerstvo ho nyní reviduje kvůli podezření, že by mohl být předražený.

Jako poslední kauza, ve které se Pohankovo jméno objevilo, je aféra se skupinou kolem starosty Budišova Ladislava Péti, která je podezřelá z machinací s penězi Evropské unie a z vydírání. Ačkoliv pro Péťu je Pohanka „člověk, na kterého je spolehnutí“, pro Pohanku je Péťa „člověk, na kterého už není žádný spoleh.“ Možná jde o náhody a poslanec Pohanka je akorát na nesprávném místě v nesprávný čas, ale je tady i určité malé procento možnosti, že by jeho chování nemuselo být ovlivněno pouze zájmy státu. V Rusku se to prý už jednou stalo.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr 4.75 z 5)
Načítám ... Načítám ...
2,117 přečtení

2 komentářů k “Pohanka není jen neškodná obilnina”

 1. Karlucci napsal:

  LOL :-))) výborný …

 2. scofy napsal:

  mazec

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]