Domácí
Vložil Petr Tomšů 31. 3. 2000

Nepříliš lichotivé ocenění (“ti Češi jsou snad úplní idioti”) si vysloužila vláda premiéra Zemana za svou investiční pobídku firmě Philips od generálního tajemníka OSN Koffi Annana. Philips chce totiž v Hranicích na Moravě vybudovat nový výrobní komplex a do českého průmyslu tak investovat něco kolem 500 miliónů EUR, z toho jenom 100 miliónů na úplatky. To by samo o sobě nebylo nic tak špatného, kdyby ovšem produkt této výroby bylo něco jiného než elektrické křeslo. Je samozřejmě na nejvyšší technologické úrovni, má dálkové ovládání, 50 volitelných programů, záruku na 1000 použití, pěknou černou metalízu, pohodlné polstrování s předehřáváním a připojení na Internet, ale přesto všechno je to pořád elektrické křeslo. Firma zdůvodňuje tuto novou výrobu rostoucí poptávkou především z Ruska, Číny, Jugoslávie, Rakouska, ale také z amerického Texasu, kde si její guvernér George Bush jr. osobně objednal 150 kusů nových typů značky Philips Necromatic 2000.

Premiér se sice hájí faktem, že firma poskytne až tisíc nových pracovním příležitostí, bohužel však již nedodává, že jde o místa především v testovacím úseku. Také příkon křesla, který je 380 voltů, klade mladým ekologickým aktivistům otázku, odkud je firma bude brát a významně přitom hledí k Temelínu. Několika blokádami se, podle slov svých mluvčích, budou snažit firmu přesvědčit, aby vyráběli ekologicky nezávadná křesla. Třeba na větrný pohon. Kvůli tomu jsou ochotni se přivázat v hospodě silným řetazem ke stolu a zůstat tam až do zavírací doby.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr 4.5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,326 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]