Domácí
Vložil Petr Tomšů 5. 6. 2003

Další policista je podezřelý, že řídil služební vůz opilý. Jde o řidiče rozvedeného druhého muže policie Gustava Husáka, kterého běžná silniční kontrola nalezla v příkopě kousek za Rohlenkou. „Opravdu je zatím pouze podezřelý. Vypovídat odmítl, protože by mu stejně nebylo rozumět a do balónku nám nedýchl, ale pro jistotu rovnou nazvracel. Krev si vzít nechtěl, prý ji daroval na vojně a jednou za život je prý až moc,“ uvedl ve zpravodajství TV Nova během svých patnácti vteřin slávy policista, který obviněného kontroloval. O kousek dál, mimo záběry kamer už netrpělivě přešlapoval jeho nadřízený s ještě teplou výpovědí pro čerstvou hvězdu showbyznysu.

Policejní vedení se totiž snaží celou událost bagatelizovat (poté, co si toto slovo nalezlo ve slovníku) a vše zlehčuje prohlášením, že jde o celkem běžnou nehodu, kdy řidiče přepadne desetiminutový mikrospánek, na chvilku se uvolní a nedopatřením srazí tři důchodce, kteří si u dálnice hráli na obojživelníky a „snažili se ji bezhlavě přejít, místo toho, aby použili kanál, jako každá jiná normální žába. Navíc průměrný počet přejetých penzistů u takovýchto případů bývá 3,25, takže náš člověk ještě čtvrt důchodce ušetřil,“ pochvaluje si policejní mluvčí Blanka Kosinová.

O tom, jaký trest řidiče náměstkova vozu nyní čeká, lze jen spekulovat. A to přesto, že policejní prezident několikrát prohlásil: „Řidičům-opilcům bude výrazně zkrácen příděl gastrotůrek, aby si již nadále nemohli kupovat levný výčepní alkohol.“ Už nyní je jasné, že příslušník porušil i nařízení ministra vnitra z roku 1628, který jasně říká: „Každý strážník má přísný zákaz popíjení kontušovky ve službě a kdykoliv to musí prokázat hodem halapartnou na pytel slámy.“ V praxi se ovšem takovéto prohřešky policistů tolerují a trest je symbolický, pouze mezi kamarády a většinou se jedná o metr piv či láhev koňaku.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr 5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,945 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]