Domácí
Vložil Petr Tomšů 24. 9. 2008

Topolánek, Bém To, že ve vládnoucí ODS není všechno v pořádku, naznačil již srpnový Prezident’s Golf Cup. Tedy pohár, během kterého většina přítomných členů ODS předstírá před svým máximo lídrem těžce zraněnou posádku po tragickém pádu vzducholodě. Za míčkem se pouze obtížně plazí, míčky posléze polyká a hole používá maximálně francouzské na podepření, zatímco Václav Klaus na svém vozíku dostává své míčky do jamek lehce, někdy už na 107 pokus. Jedinou výjimkou byl vždy pouze premiér Topolánek, který míčky nejdříve hrubě seřval, pak jich několik rozmlátil holí při pokusu o odpal a nakonec je do země osobně zadupal. Načež se obvykle prohlásil za vítěze a po půlhodině odjížděl spokojený domů. Letos ovšem na Prezidentském poháru chyběli snad úplně všichni, kromě prezidenta samotného. Ten tuto neobvyklou situaci přešel jen malou poznámkou: „No tak zase první.

Rozdílné názory na konflikt v Gruzii situaci nepomohly. Zatímco prezident se zastal slabšího Ruska, Topolánek pro změnu tvrdil, že Gruzie za nic nemůže a že jedná se o pěkný severský stát, kde strávil nádhernou dovolenou na pláži. Podle politologů si zřejmě Gruzii spletl s Grónskem, kde samozřejmě také nikdy nebyl. Na druhou stranu Pavel Bém zase pochopil, že slib Mirka Topolánka ohledně 34 procent akcií letiště pro Prahy byl pouze jeho pokus o špatný vtip, který se mu náhodou povedl.

Situace se vyhrotila o víkendu, kdy Mirek Topolánek pod vlivem nadšení z toho, že je po půl roce opět v televizi, veřejně obvinil kolegy Béma a Tlustého z podvratné činnosti a vlastizrady a mezi moderátorem přitom proběhl zajímavý dialog:
„Prostě já tady musím říct, že Béčko i Téčko ODS ničí. A Tlusťoch s Káčkem na Hradě taktéž.“
„Myslíte Téčko jako Tlustého?“
„Ne, Tlusťoch je ÓTéčko.“
„A Káčko?“
„ÁKáčko? Myslíte vzor 47?“
„Teď jste mě zmátl. Vy jste tu za resort obrany?“
„Ne, to dělá Péčko.“
„Ve svých letech? To máte od Íčka?“

Mezi ty, kterým dnešní vyhrocená situace v ODS nejvíce vadí, jsou hejtmani za tuto stranu, neboť mají před sebou důležité volby a od celého vedení se snaží distancovat. O co jim jde, vystihl krásně hejtman Bendl: „Topolánek? Neznám. Já pracuji. Každý den mám aspoň jedno náměstí, tři tramvaje a podchod. V práci mě neviděli už dva měsíce. Opravdu nemám na blbosti čas.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (54 hlasů, průměr 4.56 z 5)
Načítám ... Načítám ...
2,408 přečtení

4 komentářů k “ODS čeká velký říjen”

 1. Mario napsal:

  Doufám, že idylka bude pokračovat – Petře, každý den (aspoň) jeden text! :D Díky!

 2. Viktor napsal:

  Dobry esko!

 3. Jiřik napsal:

  „V práci mě neviděli už dva měsíce. Opravdu nemám na blbosti čas.“ – univerzální věta nejen pro naše politiky! :D

 4. ptiger napsal:

  všechno do puntíku sedí…ale to péčko v jejím věku…to bych dnad nerad viděl:)

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]