Formule 1
Vložil Petr Tomšů 1. 3. 2002

Šampionát formule 1 se rozjíždí v neděli Velkou cenou Austrálie. Po krachu Prostu, nástupu Toyoty a loňském ostudném výkonu stáje McLaren bude startovat opět jedenáct týmů s dvaadvaceti jezdci. Chybět bude Mika Häkkinen, nikdo ovšem zatím neví komu. Po trapných šesti letech stáj McLaren konečně přišla na to, kam jí mizí většina financí a proč se školáci pošklebují na ulici jejím zaměstnancům. Mika tak musel uvolnit místo další nule v pořadí – Kimimu Räikkönenovi. Překvapivě nejvíce problémů ovšem dělá tento jezdec novinářům. Ti se už konečně naučili, kde je na klávesnici přehlasované ä a teď si ještě chudáci musí zvyknout i na ö. I proto by ho na předních místech také neradi viděli.

Jediným, kdo může zcela klidný, je jednička týmu Ferrari Michael Schumacher, dominantní jezdec posledních několika let. Ostatní závodníci jezdí až nižší ligu, ale pro nedostatek jiných konkurentů musí bohužel závodit všichni společně. Pokud i letos obhájí titul mistra světa, o čemž nikdo nepochybuje, může se tak těšit na vyrovnání rekordu pěti titulů, které jako jediný do této doby získal pouze Argentinec Manuel Fangio. Většinu rekordů zlomil Schumacher loni, vždy krátce po obědě. Počet vítězství dotáhl k číslu 53, což je i zároveň zatím nejvyšší dosažená rychlost nového monopostu McLaren. Počet nasbíraných bodů se zastavil na cifře 123. To je pro změnu průměrný počet nadávek Davida Coultharda za jednu minutu v kokpitu jeho vozu. Jde většinou krátké jednoduché věty typu “Podělaný motor”, “Převodovka na hovno”, “Vypatlaní mechanici”, “Sakra, teď mi spadl vajgl!” apod.

Zajímavé také je, že Michael Schumacher skončil na prvních dvou místech ve čtrnácti ze sedmnácti odjetých závodů. Podobná je i statistika McLarenu. Häkkinen dojel na sedmnáctém a čtrnáctém místě ve dvou odjetých závodech. “Nejezdím kvůli statistikám, ale kvůli dobrému pocitu,” brání se Häkkinen a šahá si přitom do monopostu pro pytlík na zvracení.

Kdo se ale dere kupředu a dělá si pro tuto sezónu velké, avšak falešné naděje, je stáj BMW. Michaelův mladší a hloupější bratr Ralf by snad podle několika závislých odborníků mohl zabodovat, ovšem Kolumbijec Montoya může zaujmout tak maximálně národní protidrogovou centrálu. Už delší dobu se proslýchá, že ve svém monopostu pašuje během závodů heroin. “Jistě, brácha určitou možnost má, zvlášť, když náš tým nebude z nějakých důvodů startovat. Montoya je ale odepsaný,” tvrdí Michael.

Jak tedy vše dopadne? Nechejme se překvapit. První dějství začíná již v neděli v Melbourne. Určitou nápovědou může být to, že stáj Ferrari bude startovat se svým monopostem z roku 1952. Rád by dala svým soupeřům aspoň nějakou šanci.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks

Tags: , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr 5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,351 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]