Zahraničí
Vložil Petr Tomšů 30. 8. 2001

Úřednice z Minnesoty, která chodí opilá do práce, nezaměstnaný muž z Kentucky, který udrží na čele čtyři kovové lžíce a jeden sportovec – tito lidé si mezi sebou rozdělí třetí největší výhru oblíbené americké loterie The Sportka, když předchozí dvě vyšší částky vyhrál shodou okolností loni i předloni její majitel. Zajímavé ovšem je, že pro výhru si nepřišel ještě ani jeden vítěz.

Znamená to pro mě dostatek jídla po zbytek života a nějakou tu jistotu,” řekla slečna Hanumanová. Svůj věk udává “přes čtyřicet”, což je v jejím případě celkem zbytečné. Váhu také neuvádí přesně, pohybuje se pouze v řádech. Z výhry měla samozřejmě obrovskou radost, ovšem ne takovou, jako její tři synové ve věku 9, 10 a 11 let. Ti se ji po oznámení výherních čísel pokusili okamžitě ještě v obýváku uškrtit a podpálit. Naštěstí byl přítomen i její manžel, který ji pomohl odvléct na dvůr. Nikdo nechce mít doma propálenou pohovku.

David Edwards, tak se jmenuje další výherce. V současné době je evidován na Úřadu práce v Kentucky a také z tohoto důvodu si svou výhru ještě nevyzvedl. Denně totiž musí vystat na úřadě desetikilometrovou frontu na zápis, aby ho náhodou nevyloučili z evidence. Jeho sousedé o něm říkají, že je divný a často mluví s ptáky. “Jo, to je pravda,” potvrzuje jeho sedmiletá přítelkyně: “S ptáky teda mluví, hlavně po ránu. Většinou ale něco v tom smyslu ‘Táhněte pryč, vy mizerní ksindlové. Děte si pískat jinam! Aby vám křídla uhnila!’ On má moc rád přírodu.” Což by také vysvětlovalo jeho odpověď na otázku, co udělá se svými penězi: “Hned za rohem si koupím malorážku a nějaké granáty. Možná i protiletadlový kulomet.”

Ani třetí výherce se pro výhru ještě nedostavil. Je to jediný neameričan – pochází z Německa a jmenuje se Michael Schumacher. Organizátorům pouze vzkázal, že si svých 30 miliónů dolarů vyzvedne, až pojede někdy kolem. A nebude pršet.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr 3.5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,404 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]