Domácí
Vložil Petr Tomšů 19. 1. 2009

Lenin Ministerstvo zdravotnictví řeší nový problém – neschopenky. Podle nového nařízení tyto formuláře už nevyplňují pouze praktičtí lékaři, šikovní pacienti či naivní kamarádi podnapilého spolužáka, který se zapomněl v bufetu na nádraží. Od nového roku má totiž neschopenky vyplňovat ošetřující lékař, což v praxi znamená, že největší kapacity v medicínských oborech musí po náročné amputaci mozku ještě vyplnit formulář o dočasné pracovní neschopnosti dotyčného poslance a to nejlépe do konce jeho volebního období. A netýká se to jenom zubařů. Pokud pacient utrpí úraz, vyplňuje papír chirurg, pokud se léčí se srdcem, vyplní neschopenku homeopat, a když je úraz vážnější, musí ho z práce omluvit patolog.

A ani toto papírování ministerstvo lékařům neusnadňuje. Místo celkem přijatelných dvanácti listů, které lékaři vyplňovali loni, musí dnes vyplnit listů 78. O problémech s formuláři se rozhovořil doktor Jelínek z Hnutí za dobrou snídani: „Ano, bylo nám řečeno, že jde o samopropisovací formulář. Bohužel ani po největší námaze se zápis díky záhadně zamaštěnému papíru nepřepsal ani na první stranu, o dalších nemluvě. Prakticky jsme přišli na to, že pokud bychom chtěli něco propsat na všechny strany formuláře, museli bychom tam ty údaje vysekávat sekerkou.“ Po chvíli hlubokého zamyšlení dodal: „Nebo Gama Leksellovým nožem.

Další problémy vznikají, když chtějí doktoři odeslat neschopenku mimo svou ošetřovnu. „Nacpat takový fascikl, zvící velikosti sebraných spisů u Vladimíra Uljanova v jeho bytě po prodlouženém víkendu, do obálky zjevně dimenzované na korespondenční lístek, to je zhola nemožné. Většinou to řešíme krabicí od rentgenu, kterou si pak stěhováci odvezou ještěrkou na poštu. A ani se neptejte, kolik stojí poslat takový balík někomu do Prahy do vlastních rukou. Nevím, který chudák to tam přebírá, ale vzhledem k tomu, že se mi posledních dvacet krabic už vrátilo, předpokládám, že umřel vyčerpáním někdy po svátcích. Já bych mu pomohl, ale tolik rentgenů si nemůžeme dovolit,“ naříká patolog Hruška.

Ministerstvo zdravotnictví přitom o problému dobře ví, ale řešit ho zatím nemůžou. „Bohužel, je to tak. Problém je v tom, že jsme tyto nové zkušební formuláře nechali vyhotovit v pěti miliardách kopií a dokud se nespotřebují, nové dělat nebudeme,“ vysvětluje nejmenovaný náměstek, který si nechal tyto formuláře objednat. A proč tolik kusů? I na to má úředník odpověď: „Vzhledem k tomu, že v roce 2012 se připravuje konec světa, bude zřejmě hodně úrazů, tak je to ještě střízlivý počet.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (30 hlasů, průměr 4.7 z 5)
Načítám ... Načítám ...
4,084 přečtení

6 komentářů k “Neschopné neschopenky”

 1. Viktor napsal:

  Urazy v roce 2012!!!

 2. Jiřik napsal:

  „… a když je úraz vážnější, musí ho z práce omluvit patolog“ :-D :-D

 3. zupr napsal:

  ..pokud se léčí se srdcem, vyplní neschopenku homeopat..
  fascinujici:))

 4. Karloss napsal:

  Většinou to řešíme krabicí od rentgenu, kterou si pak stěhováci odvezou ještěrkou na poštu…

  super!!! :-)

 5. Ondra napsal:

  dokud se nespotřebuje pět miliard kopií…

 6. DanQ napsal:

  no, kdybych se právě nevrátil z neschopenky, tak bych se i smál, takhle se mi chce jen brečet…
  jen tak dál, mistře Tomšů

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]