Domácí
Vložil Petr Tomšů 12. 3. 2008

Včera podal odvolání proti rozsudku soudu Ondřej Plašil, další poslanec, kterého policie nachytala opilého za volantem. „Za polehčující okolnost považuji to, že se politik neschovával za poslaneckou imunitu, jako to dělávají ostatní. Chvilku se nám sice schovával za patník, ale to bylo spíše symbolické,“ prohlásil soudce. „Výrazně přitěžující okolností je ovšem skutečnost, že poslanecké imunity nevyužil jen kvůli tomu, že nebyl schopen souvislého slova a špatně rozumět mu byl i text písničky,“ dodal. Poslanec pokorně přiznal, že odpoledne vypil v Kolíně dvě nealkoholická piva a v noci si pak odjel zaběhat na svou chalupu do Kamenné Lhoty. Cestou jej přepadla nevolnost a protože chtěl volat bratrovi, použil ústní sprej. V tu chvíli ho zastihla policejní hlídka, jejíž verze se od té poslancovy diametrálně liší.

Policista jej údajně sledoval asi šest kilometrů, během kterých se mu nepodařilo poslance předjet, neboť styl jeho jízdy (levá krajnice – pravá krajnice – příkop – zábradlí mostu – řeka – břeh – rybář – levá krajnice) mu to nedovoloval. Když ho konečně dostihl, poslanec zrovna zvracel za autem a řval asi na bratra do flašky rumu. Na požádání předložil hlídce doklady do kaluže a nekladl odpor. „Naopak, byl spíše přítulný. Na poslanecké imunitě netrval, jediné na čem trval byl hlasitý zpěv písničky o nějakém myslivci. Když jsme ho vyzvali k dechové zkoušce, zatroubil nám do diagnostického přístroje prezidentské fanfáry. Těsně předtím, než přístroj zkolaboval, ukázal 1.24 promile, což by odpovídalo tak třem cisternám nealkoholického piva. Odběr krve odmítl, protože ho prý v mládí pokousal krokodýl a od té doby se krve bojí,“ popsal incident zasahující policista.

Obhájci poslance Plašila se naměřený údaj nezdál. U soudu trval na jeho vyškrtnutí, protože „závažným způsobem přitěžuje mému klientovi“. Podle něj není možné, aby člověk, který vypije dvě nealko piva nadýchal tolik promile. „Jediným zdůvodněním pro tuto cifru je vada přístroje. Mě nenapadá žádné jiné logické ani fyzické zdůvodnění,“ trval na svém obhájce. Soud však celkem lehce nadhodil ještě jedno řešení – poslanec pil a lhal. Tomu se obhájce zdráhal uvěřit a na místě navrhl pro svého klienta titul Spravedlivý mezi národy. Navíc soudu dodal studii agentury OKRES FRAKTUR, podle níž jsou nejlepší řidiči právě opilí poslanci.

Ondřej Plašil přitom není jediným veřejným činitelem, který má problémy s řízením během opilosti. Již před ním se vyznamenali například slavný poslanec Šeich nebo řidič policejního prezidenta. A za volant si už raději chytře nesedá ani přeběhlík Kott a polovina poslanecké Sněmovny.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (52 hlasů, průměr 4.92 z 5)
Načítám ... Načítám ...
4,592 přečtení

8 komentářů k “Nejlepší řidiči jsou opilí poslanci”

 1. petr napsal:

  ten rybář a krokodýl, to je bomba :-)))

 2. ptiger napsal:

  „na místě navrhl pro svého klienta titul Spravedlivý mezi národy“ tak to je geniální,tenhle titul by si tam chtěl navrhnout asi každý:)

 3. Viktor napsal:

  Vyborne

 4. MartinezZ napsal:

  „1.24 promile, což by odpovídalo tak třem cisternám nealkoholického piva“
  :D

 5. protiva napsal:

  Mam krece ve tvari, od smichu :D Strach.cz by mel byt zahrnut v pojistovnou hrazene peci! ;)

 6. 01da napsal:

  pár posledních článků mi přišlo spíše průměrných, ale tohle je zas kvalita zn. strach.cz

 7. mari napsal:

  třeba kvůli takovým týpkům nakonec schválí i pro nás nějaké to promile :-))

 8. nosarkin napsal:

  Šupa:) Opět sqělé,5 min smíchu mi prodloužilo život,teda pokud mě nějakej kvalitně opilý poslanec-výbornej řidič nesejme:)

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]