Domácí
Vložil Petr Tomšů 14. 12. 2001

Nedávno vrhla česká firma Narex na trh nový mobilní telefon. Byli jsme u toho a přinášíme vám první zážitky, zatím však pouze z manuálu. Přístroj samotný firma na prezentaci odmítla ukázat s odůvodněním, že je tu moc lidí. Začetli jsme se aspoň za vás do rozdaných “Návodů k použytí”.

Bezpečnostní kód – z výroby je nastaven na snadno zapamatovatelnou hodnotu 249646sdHQh63­4sf654KZJGklh+3× zatočení telefonem nad hlavou, kterou výrobci doporučují změnit na něco těžšího. Šifrovací tabulku naleznou zájemci na konci manuálu, hned za rejstříkem vystupujících postav. Pokud budete chtít kód doopravdy změnit, je k tomu potřeba osmi techniků z firmy Narex, propanbutanová bomba s nástavcem na svařování, silné nervy a dlouhé bankovní konto.

Síťové služby – telefon je přizpůsobený k používání v sítích GSM56, GSM128 a GSM7372800, přičemž poslední uvedená frekvence funguje pouze na Marsu a to ještě jednou za 358 miliónů let. Praktické využití této frekvence je zatím nulové a ocení jej především sběratelé kuriozit a lehčích infarktů. Před tím, než použijete nějakou z dalších síťových služeb, je vhodné poradit se o tomto kroku s výrobními techniky a se svým psychiatrem.

Baterie – Pro přístroj Narex 2110, což je mimochodem rok kdy vyprší uživateli záruka výrobce, pokud ovšem při reklamaci dodá telefon v nerozbalené a neporušené krabici, je k dispozici baterie ZUK, kterou je možné opakovaně dobíjet. V praxi se jedná o autobaterii z populárního vozidla ŽUK. Dobíjet se může kdykoliv a kdekoliv, za předpokladu, že máte k dispozici elektrickou síť s 380V. Je nutné také do baterie pravidelně dolévat destilovanou vodu a kyselinu sírovou. Přes zimu doporučuje výrobce nechat baterii odstavenou ve sklepě. Baterie může být mnohokrát opětovně nabita (řádově stovky nabití), po týdnu ji však bude potřeba vyměnit. Je-li plně nabitá baterie ponechána bez použití, dojde po čase k jejímu samovolnému vznícení. Baterii nezkratujte, hrozí exploze. Ke zkratu může dojít kdykoliv, kdy při manipulaci s telefonem nepoužíváte gumové rukavice a pokud nejste uzemněni zemnícím kabel o průměru 24mm.

Péče a údržba Přístroj používejte co nejméně, pokud možno vůbec. V blízkosti přístroje příliš nedupejte a mluvte co nejpotišeji. Nepoužívejte přístroj k sebeobraně – u soudu by byla hodnocena jako nepřiměřená. Nepokoušejte se přístroj otevřít, automaticky se aktivuje autodestrukční systém. Nedovolte, aby přístroj upadl na zem, mohl by vážně poškodit parkety. Nepoužívejte telefon k nastartování motoru nákladní Tatry 815, opotřebováváte tím zbytečně baterie. Nepoužívejte přístroj na hřbitově či v márnici. Jeho silné elektromagnetické záření by mohlo způsobit nežádoucí efekty a vám posléze přivodit těžký šok či nervové zhroucení. Záření může mít také vliv v nemocnicích. Proto při používání telefonu v nemocnicích nejprve povypínejte všechna ostatní elektrická zařízení na patře.

Tak to bylo pro začátek několik technických rad a varování, příště se podíváme zblízka na některé funkce tohoto nevšedního mobilu.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (11 hlasů, průměr 4.91 z 5)
Načítám ... Načítám ...
2,287 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]