Domácí
Vložil Petr Tomšů 10. 3. 2006

Letadlo premiéra Jiřího Paroubka se v úterý stalo terčem cvičení stíhaček NATO. Návštěva předsedu vlády zastihla při návratu z turné po Jižní Americe, kde obhajoval poslední kroky ministra zdravotnictví Ratha. Jakmile vládní speciál přelétá na území Španělska, zničehonic začne na letadlo TU-154 s nápisem Zemák a fotografií Miloše Zemana na křídle útočit vojenská stíhačka F18. Jaký úmysl má vojenský letoun s raketu zavěšenou pod břichem a s pilotem, naznačující palcem jednoznačné gesto pod krkem, není jasné.

Stíhačka letí ještě několik minut vedle Paroubkova speciálu, jehož posádka si naivně myslí, že jde o gesto Španělska v podobě čestného doprovodu, ačkoliv poslední průzkumy jasně ukázaly, že první polovina Španělů neví, kde Česká republika leží a druhá polovina ukázala prstem někde k Mongolsku. Nicméně pro celou delegaci, která Paroubka doprovází, se stává stíhačka s odjištěnou plutoniovou bombou za oknem vítanou atrakcí. Všichni pasažéři se hrnou k okénkům a vyděšeného pilota si fotografují a ukazují na něj obhroublá gesta.

V tu chvíli začíná premiér pod dojmem vzrušené atmosféry vykládat historku, jak jako mladý nastoupil ke speciální jednotce k parašutistům a poté k stíhacím letcům a osobně prý sestřelil až padesát fašistických bitevníků wehrmachtu. Do řeči mu skáče ministr průmyslu Urban, který to prý všechno viděl a taky sestřelil nejmíň padesát německých stíhaček. „A tři španělské!“ dodává vítězoslavně.

Situace se ale hrotí při vletu nad švýcarské Alpy. K doprovodu Paroubkova speciálu přibývá další stroj – tentýž typ, ovšem tentokrát se švýcarskou vlajkou na křídle. Její pilot chce asi pobavit českou delegaci v čele s premiérem. Nejprve zmizí vzadu, kde do ocasního křídla nadělá kulometem díry ve tvaru Jágrovy hlavy a poté na pravé straně ohromeným divákům předvede, jak Turínu českému týmu střelil vítěznou branku Streit na 2:3. Tentokrát zamíří do horního pravého růžku nákladového prostoru.

Z reproduktorů se ozývá uklidňující vyrovnaný hlas kapitána letadla Martina Štokra: „Pane premiére, dámy a pánové, právě na nás zaútočily dvě stíhačky Španělska a Švýcarska. Není se čeho bát. Jako odvetné opatření navrhuji okamžitý jaderný úder a to šesti raketami s jadernými hlavicemi na Madrid a nejméně osmi vodíkovými pumami na Švýcarsko za tu drzost s tím Jágrem. Na pravé straně mezitím můžete pozorovat stíhací letoun typu F18, jak se nám snaží urvat pravé křídlo.“

Od mezinárodního jaderného konfliktu zachránil Českou republiku fakt, že naši vojáci viděli atomovou zbraň maximálně ve filmu Operce Zlomený šíp a také jeden telefonát druhého pilota švýcarské základně. „Je to rutinní cvičení, takzvaná identifikace. Pilot stíhačky rychle odstartuje ze země k neznámému letadlu, aniž komunikuje s jeho posádkou, a jeho úkolem je sestřelit co nejvíce takových letadel na jednu nádrž bez dotankování. Jde prý opravdu jenom o rutinu,“ vysvětlil již uklidněné posádce druhý pilot.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr 4.67 z 5)
Načítám ... Načítám ...
2,301 přečtení

3 komentářů k “Na premiéra zaútočily stíhačky”

 1. Jakub Dusek napsal:

  Doporucuju si to jeste jednou po sobe precist :) Ale jinak fakt dobry.

 2. Malcolm napsal:

  jj, je tam par chybek.

 3. hyde napsal:

  ten poslední článek s paďourama je o dost lepší

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]