Domácí
Vložil Petr Tomšů 4. 1. 2006

Generální ředitelka Všeobecné zdravotní pojišťovna Jiřina Musílková dál zůstává ve funkci, a to i přesto, že už v listopadu slavnostně přísahala na hrob Davida Ratha, že 31.prosince 2005 spáchá sebevraždu předávkováním nadstandardními antibiotiky. „Počítám, že by k tomu mohlo dojít během první scénky s Petrem Novotným. Ty důvody se pak naskládají.“ O to víc byli v pondělí ráno překvapeni všichni zaměstnanci VZP, když ředitelku Musílkovou spatřili opět sedět na svém trůnu v hlavním paláci firmy jak blahosklonně kyne svým podřízeným a diagnózy sype z rukávu jak na běžícím pásu: „Simulant. Další simulant. Obzvlášť mazaný simulant. Dva simulanti s jednou nohou. Přeplacený sanitkář se třemi simulanty a půlkou čtvrtého simulanta. Mrtvý simulant – tak to už teda opravdu přehnal!“

Ó, naše přemoudrá ředitelka, jejíž jméno mi nepřísluší ani vyslovit, měla na Silvestra zjevení. Viděla, jak s jejím odchodem vzniká v pojišťovně hvězdný chaos způsobený absencí její osoby jakožto osoby s plnými pravomocemi statutárního zástupce. Aleluja!“ zvěstoval evangelium Právu mluvčí VZP Jiří Suttner. O přestávce na cigaretu dodal, že „když tam Musilka není a cárá někde po obchodech, zastupuje ji Matys. Ovšem jeho pravomoci začínají a končí nad formulářem pro objednání nových kelímků do automatu na whisky.“

Ministr zdravotnictví David Rath novinářům potvrdil, že jde o právní problém. „Mám na stole dvě rozdílná stanoviska právníků. První tvrdí, že veřejné prohlášení Musílkové je totéž, jako kdyby abdikovala a tudíž již ředitelkou není. Druhý názor říká, že tím, že svůj odchod neuskutečnila, své veřejné prohlášení zpochybnila a tím zpochybnila i svou funkci, kterou tudíž pro celkové znevěrohodnění již nemůže vykonávat,“ zářil Rath. A pokračoval: „Mám tu vlastně ještě jednu analýzu od jejího zástupce Suttnera. Z ní vyplývá, že Musílková je osmým vtělením doktora Bolíta doktorky Quinnové a tím pádem má nárok na doživotní funkci ředitelky. No, chudák…“ 

Fakticky to ovšem znamená, že Musílková může ve funkci zůstat ještě hodně dlouho. Odvolat ji může pouze poslanecká sněmovna. A to lze provést jedině tak, že sejde většina jejich poslanců, což v období sněhu na horách nevidí optimisticky ani David Rath: „Nebudu ze sebe dělat Klause a veřejně všem lidem do očí lhát. Tohle bude zkrátka na dlouhé lokte.“

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr 4.25 z 5)
Načítám ... Načítám ...
2,482 přečtení

13 komentářů k “Musílkové se nechce”

 1. Anonymní napsal:

  8D

 2. masi napsal:

  Konecne… Od te doby, co jsem nemel svou denni davku strachu, muj organismus chradl, dusevni pohoda mizela, s prateli jsem si prestaval rozumet, dokonce jsem uvazoval o pozreni sveho vlastniho chodidla. Ale dnes konecne vychazi novy strach a ja citim, ze jsem opet ziskal svuj dusevni klid.

  A ctyrlistky. A strazce. A co pokracovani romanku?

  Vydrz Peto!

 3. jumbo napsal:

  Hááá, super! :o) Kdepak, není nad originální kvalitu prověřené značky, ty různé napodobeniny (vč. těch dvou ode mě) prostě nejsou ono! :o) Díky a vydrž!!!

 4. Honza napsal:

  Konečně, autor se probral z klinické smrti. Doufejme jen, že do ní opět neupadne. Už jsem si říkal-škoda, další pěkná stránka jež zemřela.

 5. Uncleduke napsal:

  Dík za kvalitní počtení, bez Strachu byl život o něco méně snesitelný.

 6. viktor napsal:

  Strach is back!

 7. Fringilla Vigo napsal:

  Slaaaaaaaaava. Konečně zpátky !!!

 8. Fishbed-J napsal:

  Konecne…strach se vratil…v plne sile…cekani se vyplatilo…diky :-))

 9. Roman napsal:

  venku je halda sněhu, z úst některých kolegů je ještě cítit Silvestr, v práci málo práce a hlavně: můžu si po dlouhé době přečíst nový Strach!! – vypadá to na další hezký den…díky a vytrvej!..musí to být krásný pocit dávat cizím lidem radost, ne?

 10. Chose napsal:

  už jsem myslel ze můj svět se hroutí, ale tím že vyšel nový strach, tím se vše v dobré obrací. haleluja.

 11. Kare. napsal:

  No když sem cvičně otevřel strach.cz a zjistil jsem že ho někdo aktualizoval, málem jsem omdlel hrůzou že tu doménu teď spravuje někdo jinej … :-)
  Hurrrááá ! mr. Tomšů je zpátky a s ním nejlepší humor na českém internetu!!! nemůžu se dočkat článku o ministru zdravotnictví nebo o F1 (sezóny se blíží)

 12. Mike napsal:

  Taky sem rád, že Strach je zpátky, nejvostřejší humor na českém internetu se vrátil!!! A to je moc dobře, nemůžu se dočkat až začne sezona F1:-)

 13. jw napsal:

  Dneska jsem opět po pár měsících zoufalství a rostoucí beznaděje zkusil jen tak pro jistotu stránky Strachu, jestli se na nich třeba něco konečně neděje… a ono děje!! :-)) Juchůůů :-)))

  Na novou sezonu F1 a komentáře k ní se těším též.

  Dneska asi samým štěstím neusnu.. :-)

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]