Domácí
Vložil Petr Tomšů 3. 3. 2004

Nehody a kataklyzmata nepřestávají sužovat Motolskou nemocnici v Praze. Kvůli patnáctimetrové díře v podlaze musela být uzavřena celá chodba. „Jedná se o spojnici mezi kojeneckým oddělením a operačními sály. Bohužel, ani jedni pacienti nebyli ochotní tuto díru přeskakovat. Když jsme u toho, oni dokonce ani neměli snahu pokusit se přeručkovat nad tou jámou po prádelní šňůře, kterou jsem jim tam natáhnul,“ stěžuje tiskový mluvčí Jarda Morávek.

Vedení nemocnice bylo nakonec nuceno obě oddělení evakuovat, což v konečném důsledku pomohlo od náporu nových případů na chirurgii, která se nachází přímo pod ‘nově zbudovaným únikovým vchodem’, jak se celou nehodu snažilo okamžitě zlehčit ministerstvo zdravotnictví. To se k těmto událostem stavělo celkově laxně. Například se jeho úředníci snažili uklidit přebytečné pacienty z pooperačního oddělení na patologii s tím, že tam je dispozici ještě několik klimatizovaných lůžek. Přitom jim zbytečně často měřili tep a netrpělivě pomrkávali na stopky.

Vše začalo tím, že na jednom místě začala téci voda. Jednalo se o umyvadlo v koupelně před operačním sálem. Jelikož na tuto nadstandardní péči o operované nebyl nikdo od dob primáře Sovy zvyklý, ucpala nezvykle hnědá kapalina odtok a zaplavila inkriminovanou chodbu. Papundekl nepatří zrovna k populárním materiálům mezi solidními stavebními firmami a ty zřejmě vědí proč. Během několika sekund se strop zřítil přímo na hlavy operujících chirurgů. Ti se v domnění, že nadchází Poslední soud, snažili zachránit aspoň jednoho pacienta a připojili ho zpět na přístroje, z hlavy mu sundali šaškovskou čepici a z úst mu vytáhli doutník.

Návrhy na rekonstrukci poškozeného pavilonu v motolské nemocnici se chystá vládě v březnu předložit Přemek Podlaha. „Existuje sedm variant,“ řekl v pondělí novinářům z Našeho skleníku ze zavařovaček. „Vesměs jsou to vynikající nápady, třeba ten od pana Krumpáče z Horníku pod Závalem. Počítá s takzvanou ‘tichou demolicí.’ Jde o to, že samotný odstřel pavilonu proběhne tak, aniž by se o tom komukoliv uvnitř budovy řeklo. Ušetří se tak především čas na postavení nové budovy. Bude totiž chvíli trvat, než se v populaci najdou noví potenciální pacienti.“

  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr 5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
2,451 přečtení

Jedinný komentář k “Motolská nemocnice před zhroucením”

  1. marek napsal:

    dobrý

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]