Domácí
Vložil Petr Tomšů 29. 9. 2009

Dolejš Redakce MF Dnes zkusila po letech starý trik s provokatérem a i tentokrát slavila úspěch. Stačilo pouze redaktora navléct do dlouhého koženého kabátu, nalepit mu zelené vousy, přidat oranžovou paruku s černými brýlemi, silný východní přízvuk a na cestu ho vybavit igelitkou s milionem korun. Jako první začal nad igelitkou slintat Jiří Stodůlka z KDU-ČSL. Poté, co se dozvěděl, že peníze nedostane ihned, ale že bude muset zajistit, aby neprošla změna loterijního zákona, kterou jeho předseda Cyril Svoboda iniciuje, reagoval nejprve opatrnou kritikou svého předsedy: „Je to debil.“ Nakonec slíbil, že ho určitě přesvědčí a opět se sápal po igelitce. Agent MF Dnes byl neústupný a Stodůlkovi dovolil se s taškou pouze natočit na skrytou kameru. Stodůlkovo dobrodružství skončilo v okamžiku, kdy se o celé záležitosti dozvěděl papež Benedikt XVI. a hořce zaplakal.

O peníze bez práce měli zájem i v TOP 09. Jejich číslo čtyři na kandidátní listině, Ladislav Šustr, neváhalo ani chvíli a slibovalo redaktorovi všechno možné. I nemožné: „Uděláme to takhle. Vy mi tu necháte tu igelitku a my nebudeme hlasovat pro změnu zákona. A zprůhledníme to tím, že si zadáte u naší firmy inzerci do rubriky ONA HLEDÁ HO a my vám pošleme paragon na jeden milion. Je to jednoduché, já tam taky inzeruju.“ Když vyšla celá věc na veřejnost, Šustr klesl ještě tu samou vteřinu na nevolitelné mínus dvacáté osmé místo na kandidátce TOPu. K případu se vyjádřil i zakládající člen Miroslav Kalousek: „Ne, toho člověka neznám. Říkáte, že byl na čtvrtém místě? To už je hodně hluboko, opravdu si nevzpomínám.“ Načež jeho osobu nabídnul k inzerci do rubriky DARUJI ZA ODVOZ.

A žně měli novináři i u KSČM. O igelitku plnou peněz se ještě na vrátnici poprali Dolejš s Milotou. „Já zařídím, že to neprojde!“ křičel Dolejš a Milota ho trumfoval: „Ne, já to zařídím. A Svobodu nechám pověsit!“ „A já nechám pověsit všechny východní křesťany!“ vracel se k původnímu programu J.V. Stalina poslanec J. Dolejš, zatímco nasazoval Milotovi kravatu a šlapal mu přitom na ruku, ve které svíral igelitku plnou peněz. Když později zjistili, že šlo o boudu, oba otočili. „To on to chtěl vzít!“ křičel Milota na Dolejše. „Ne, to všechno Milota. Dokonce mě chtěl uškrtit!“ hulákal na kamery Dolejš a všem ukazoval otisky Milotových zubů na své paži. Nakonec je musel oba vyhodit jejich předseda Filip: „Takhle se správní komunisti nechovají. Správný komunista se chytit nenechá.

A jak dopadly dvě největší strany? V ODS se miliónový úplatek zdál hodně malý a tak milého redaktora vyhodili i s igelitkou a s vysvětlením: „Nám jeden Pepa z Hong Kongu stačí!“ U ČSSD by peníze naopak uvítali, ovšem pouze za osobní slib Jiřího Paroubka, že udělá, co bude moci. Což zase nestačilo redaktorovi a naivně se otázal, jestli se na ten slib může spolehnout. „Na slib našeho předsedy? Tak to je otázka za milion,“ odpověděl mu s úsměvem tajemník Havlíček.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , , , , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (53 hlasů, průměr 4.85 z 5)
Načítám ... Načítám ...
4,033 přečtení

9 komentářů k “Milionová čistka”

 1. chose napsal:

  jak by to bylo usmevne kdyby to nebyla pravda…

 2. JS napsal:

  Na můj vkus příliš realistické. Ovšem „DARUJI ZA ODVOZ“ mě dostalo do kotníků.

 3. Pavel napsal:

  Jop, dobré : ))

  …Což zase nestačilo redaktorovi a naivně se otázal, jestli se na ten slib může spolehnout…

  …Takhle se správní komunisti nechovají. Správný komunista se chytit nenechá…

  : )

 4. Gary napsal:

  Ano, je to opět výtečné. A ano, tentokráte je to bohužel o to méně vtipné o co více je to blíže realitě… ;-) Ovšem „opatrná kritika“, ta stála za to!

 5. marius napsal:

  uz bylo na case obnovit nejake seriozni zpravy ;-)

 6. naex napsal:

  pěkné, pravdivé… na slib našeho předsedy? :D

 7. Hanyz01 napsal:

  Autore, co říci – snad jen děkuju, že píšete stále ve výborné formě!:-)

  předseda Filip: „Takhle se správní komunisti nechovají. Správný komunista se chytit nenechá.“

 8. Iva napsal:

  Ten popis mě fakt dostal. :) Tak nějak vytihuje situaci.

 9. Lukas napsal:

  Tak jsem po nake dobe mrkl na Strach a fakt zazitek, tak jako tenhle clanek me dlouho nic nepobavilo, narez!!! i kdyz politici tentokrat autorovi hodne pomohli ;-)

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]