Domácí
Vložil Petr Tomšů 18. 9. 2003

Poslankyně Hana Marvanová (US-PNEU) včera odpoledne náhodou v Praze v Tróji porodila malého syna. Do porodnice tak přišla až s křížkem po funuse. Marvanová je svobodnou matkou a má už tři děti. Otce novorozeného potomka poslankyně úzkostlivě tají, stejně jako u předchozích dvou dětí. Svým dětem však postupně vybrala jména Vašek, Milošek a Vladimírek. Matka i dítě jsou, podle TV Nova, která porod vysílala v přímém přenosu v Peříčku, v pořádku a trápí je tam pouze hlad a zima. Další podrobnosti nejsou známy, neboť poslankyně zakázala personálu poskytovat jakékoliv nechutné podrobnosti komukoliv a už vůbec ne Přemkovi Podlahovi z Receptáře, který ji v jednom dopise doporučoval rodit ve výživném zahradním kompostu.

Vládní koalici, kterou čeká příští týden schvalování klíčových reformních zákonů, tak mohl po narození dítěte Marvanové spadnout železobetonový blok z by-passu. Poslankyně se totiž bude moct zúčastnit hlasování a je dokonce možné, že s malým kojenečkem v kočárku dojme některé členky opozičních stran tak, že i ony pak budou hlasovat pro reformu. Navíc je s takovým množstvím hlasů dokonce možné přehlasovat i prezidentovo veto ohledně trestu smrti pro odborové předáky.

Marvanová ještě týž den sice volala z okna porodnice, že reforma je pro ni přijatelná asi stejně jako odjištěný granát v dětské postýlce, ale protože má teď takové hezké ťuťuťu ňuňuňu doma, možná nakonec pro reformu zvedne ruku. Na odcházející novináře ještě zakřičela, že svého mandátu se rozhodně vzdát nemíní a chce zvládat rodinu, politickou funkci i kosmonautický výcvik současně. Když však přišla řeč na její soukromí, nasadila neústupný výraz a rázně si přibouchla ruku oknem.

Zatím jsem jí poslal výhružnou SMSku a hovořit s ní budu až zítra. To bude čas i na nějaké nadávky,“ řekl Peříčku předseda US-PNEU a vicepremiér Petr Mareš. Připustil, že porod ovlivnil politickou situaci. „Změna to trošku je, Hanka je natolik zodpovědná politička, že si doktorů zařídila o 14 dní předčasný porod a určitě se bude snažit odložit o pár let i kojení. To by ve sněmovně asi nemohla,“ vyjádřil svou naději Mareš.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr 4.33 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,393 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]