Domácí
Vložil Petr Tomšů 14. 10. 2008

Gross, Gates Stejně jako IDnes, tak i strach.cz se podíval na nedávné propojení politiků s mafií. Jelikož legendární spisek BIS Vorvaň zmizel neznámo v kterém šuplíku Ivana Langera, museli jsme improvizovat a spoléhat na méně líné kolegy novináře. I přesto, anebo právě proto, výsledky stojí za to.

Vlastimil Tlustý (ODS) – jeho kontakty na mafii patří mezi ty zábavnější. Do šedé zóny mu pomohl Igor Šafranek, kamarád zavražděného kmotra Mrázka, který Tlustému poskytnul šest miliónů na vyzdění jádra jeho 2+1 s přistýlkou. Tlustý o Šafrankovi dodnes tvrdí: „Absolutně jsem netušil, že ho za mnou vyslal Mrázek. Párkrát mi to sice řekl, ale pro mě je to novina.

Miroslav Šlouf (ČSSD) – za jeho a Zemanovy éry se Mrázek pohyboval přímo na úřadu vlády, chodil do televizních debat, účinkoval v Kotli a vítal na letišti zahraniční návštěvy. „Tak vysoko se ještě žádný potencionální delikvent nedostal. Snad kromě Václava Klause,“ zavzpomínal na staré špatné časy David Rath.

Ivan Langer (ODS) – stejně jako Tlustý i Langer tvrdí, že netušil o napojení Luďka Sekyry na mafiána Mrázka. Právě Sekyrovi měl nynější ministr vnitra pomáhat při ovládnutí stavebního kolosu IPS. I Langerova slova jsou výmluvná: „Já jsem to prostě nevěděl. Možná mi to pár lidí říkalo, ale já nepatřím zrovna mezi nejbystřejší politiky, a kdo chce, ten to vidí.

Miroslav Grégr (ČSSD) – podle odposlechů byl tento politik minimálně jednou ve stejném vinném sklípku jako Igor Šafranek, kamarád kmotra Mrázka. Není jasné, o čem se vedla debata, neboť celý odposlech rušil Grégrův hlasitý zpěv, který má podle Gábiny Osvaldové rozsah maximálně tří tónů, bohužel není zcela jasné kterých.

Josef Hojdar (ČSSD) – ten si s Mrázkem dokonce tykal a nabídl mu ke komunikaci šifrovací mobil. Což Hojdar samozřejmě vehementně popírá s tím, že nešlo o mobil, ale o plastickou trhavinu ve tvaru důlního telefonu, kterou chtěl Mrázka odstranit na vlastní pěst. Podle jeho bývalé sekretářky nebyl Hojdar s to si na vlastní pěst ani uvařit kafe.

Stanislav Gross (ČSSD) – další napojení na kmotra Mrázka, tentokrát skrze uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Ten měl na volební kampaň přispět částkou 60 miliónů. Gross vše popírá. Peníze prý dostal z části od tety Vikové, z části od babičky ke svátku a něco přidal i kolega Hojdar, který ho prý při tom ještě pobryndal studenou břečkou, kterou vydával za kafe.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , , , , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (34 hlasů, průměr 4.74 z 5)
Načítám ... Načítám ...
3,737 přečtení

6 komentářů k “Mafie v politice”

 1. 01da napsal:

  „Absolutně jsem netušil, že ho za mnou vyslal Mrázek. Párkrát mi to sice řekl, ale pro mě je to novina.“  – K politickému newspeaku našich politiků to má zatraceně blízko!

 2. Roberto napsal:

  Perly: Hojdar nebyl s to si na vlastní pěst ani uvařit kafe a kdo chce, ten to vidí; mě opět poslaly do kolen. Tleskám

 3. babls napsal:

  clanek na strchu kzdy den!slibny politicky program:) jeste formule…

 4. Pavel napsal:

  Strach jede, kdo chce, ten to vidí. : )

 5. Michal napsal:

  Jen tak dál!

 6. Jiřik napsal:

  Kdo chce, ten to vidí! Správně! :D boduješ!

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]