Domácí
Vložil Petr Tomšů 8. 10. 2007

Pokutu devět tisíc korun dostal ministr vnitra Ivan Langer od Národního bezpečnostního úřadu. Byl to trest za to, že se média dostala k informacím z Kubiceho zprávy, kterou nechal Langer ležet na stole, kde zrovna popíjeli novináři. „Tuto nehoráznou a likvidační pokutu respektuji, ačkoliv by myslím stačilo, kdyby mi třeba pouze strhli něco z platu, například příspěvky na chůzi pěšky do práce. No, ačkoliv, to bych asi přišel o víc… Vlastně jsem spokojený, tato pokuta totiž zároveň dokazuje, že jsem v celé záležitosti zcela nevinný a každý, kdo nemá v hlavě místo mozku zrovna kousky makadamu, to musí jasně vidět,“ vyjádřil se k celé kauze Langer.

Novináři to ovšem viděli jinak. Podle jejich verze je Langer už po občerstvení nahnal do jedné z kanceláří před naštosované okopírované Kubiceho zprávy a se slovy „skočím si teď na záchod“ je tam na tři dny zamknul. O žádném alkoholu nikdo z nich nic neví, pouze podle Daniela Takáče „tam mohla být nějaká vodka s pivem, sem tam rum, bum, ale jinak nic.“

Ministr od začátku tvrdil, že s únikem informací z Kubiceho zprávy nemá vůbec nic společného a veškerou vinu svaloval na služebního psa Artabana, kterého si k tomuto účelu zapůjčil z policejního muzea. „Nevím, nejsem žádný Grissom, ale podle mě by se dalo podle pachové stopy na prozrazené Kubiceho zprávě zjistit, který z opozičních politiků ji měl naposledy v ruce,“ dedukoval Langer na tiskovce do mikrofonu a pobízel přitom nohou vycpaného ratlíka k akci tak vehementně, až exponátu upadla hlava. Proto raději změnil téma: „Obvinění na mou adresu bylo lživé a navíc odposlouchávací mašinérie nevinných osob byla tvrdým zásahem do soukromí. Tím pochopitelně myslím odposlouchávání mojí manželky, jejího rádia a sousedova akvária. To bylo obzvláště nechutné. Nikomu z vás bych nepřál doma to peklo.“ Po chvilce váhání ovšem dodal: „No, možná Špidlovi.

Na otázku, zda má podezření na skutečného viníka, se Langer zatvářil tajemně jako Gross v bazéně a promluvil tlumeným hlasem: „Máme vzorky DNA všech poslanců a to se budete divit, kdo je čí otec.“ Čímž si ještě na místě vysloužil další žalobu a trestní stíhání. Pokuta je přitom velmi nízká, Langer mohl být od NBÚ sankcionován peněžitým trestem až do výše pěti miliónů korun. Pracovníci úřadu ovšem nízký trest omluvili tím, že Ivan Langer slíbil, že už to nikdy neudělá. Navíc mu celou zprávu zabavili a dostane ji až na konci volebního období.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (6 hlasů, průměr 4.67 z 5)
Načítám ... Načítám ...
3,175 přečtení

11 komentářů k “Langer nevinný”

 1. Daryth napsal:

  Super, zvláště Artaban a Špidla. :o)))

 2. Agnu napsal:

  „Navíc mu celou zprávu zabavili a dostane ji až na konci volebního období.“ super ! :-)

 3. Anonymní napsal:

  zupr! dík!

 4. Dr.NO napsal:

  Parada!!! Jen tak dál. Už sem myslel že je to tu mrtvé.

 5. Kristyy napsal:

  „…pobízel přitom nohou vycpaného ratlíka k akci tak vehementně, až exponátu upadla hlava.“

  „…odposlouchávání mojí manželky, jejího rádia a sousedova akvária. To bylo obzvláště nechutné. “

  Tak při tomhle jsem prskala smíchy :-D :-D :-D

 6. Eddard napsal:

  Jen houšť(í) a větší „kapky“:)

 7. Karloss napsal:

  Super, paráda, jen nemůžu uvěřit že tě letošní F1 nechává „v klidu“ ?!? Aspoň na poslední závod reaguj, prosím !!!

  dix, fanda z HK city

 8. Worm napsal:

  „…a se slovy „skočím si teď na záchod“ je tam na tři dny zamknul.“

  :-)))

  Škoda jen, že je tu v poslední době tak málo článků. :(

 9. roberto napsal:

  a promluvil tlumeným hlasem: jsem tvůj otec Luku

 10. LOL napsal:

  HAHAHA dalsi prosim. je to nej sranda

 11. Lee napsal:

  Nikomu z vás bych nepřál doma to peklo.“ Po chvilce váhání ovšem dodal: „No, možná Špidlovi.“
  LOL+ROFL

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]