Domácí
Vložil Petr Tomšů 15. 1. 2008

Prezident Václav Klaus navštívil včera v rámci svého turné Klaus je pravda město Plzeň a prožil tam zajímavý den. Přinášíme zde stručný výtah z jeho návštěvy.

10:00 Prezident přijíždí k budově krajského úřadu. Z vedlejší základní školy na něj z oken hrozí prvňáčci a hází po něm pytlíky s mlékem. „To ti posílá tatínek za zrušení společného zdanění manželů,“ volá na něj malá holčička ze třetího patra a vyhazuje z okna shnilý meloun. „Dej pozor, ať z toho okna nevypadneš,“ usmívá se Klaus a upozorňuje na holčičku své bodyguardy.

10:20 Klaus na začátku promluvy nejprve připomněl svůj legendární výrok: „Jak jsem již řekl na Nový rok a ostatním to připadalo hodně vtipné, prožívám své nejlepší období v životě.“ Následovaly dotazy, na které organizátoři v záchvatu nadšení vymezili 40 minut. I minuta by byla příliš. Padla pouze jedna otázka na Schengen a to od Klause samotného, který si pro tyto případy udělal kurz břichomluvectví. Vzápětí si i sám, už normálním hlasem, odpověděl: „Ano, to je dobrá otázka. Zrušit hranice, to je jako když si v bytě vysadíte dveře. Anebo brukev. Je to prostě hloupý nápad.

11:30 Na tiskové konferenci odpovídá Klaus na dotazy novinářů. K brzké době prezidentské volby podotýká: „Klause nebo Švejnara, to není Losnu nebo Mažňáka. To je totiž zásadní volba – Klause nebo Antikrista.

12:30 Klaus si prošel chrám sv. Bartoloměje a pro štěstí si šáhnul na pozlacenou figurku u chrámového zábradlí, když ji předtím ochranka polila savem a vydrhla až na měď. Při procházení Dřevěnou ulicí se zase Klaus upřímně podivuje, proč se této ulici říká dřevěná, když je z asfaltu. Úředníci v průvodu za ním jen chápavě pokyvují hlavou a ukazují si na čelo.

14:10 Prezident vede diskusi se studenty vysokých škol. „Za nás nebyly žádné kalkulačky, počítače nebo tabule. Já měl na výšce jen dřevěný penál, mořskou houbu a boty jsem si půjčoval se sourozenci,“ zavzpomínal Klaus na své vysokoškolské studium.

17:02 Václav Klaus začal podepisovat svou poslední knihu. „Globální oteplování je jako Švejnarova šance stát se prezidentem – všichni o ní mluví, ale nikdo ji nikdy neviděl,“ uvozuje svou autogramiádu. V nekonečně dlouhé řadě na podpis stojí tři lidé, z nichž první dva v ruce svírají knihu Jak jsem se mýlil v politice od Miloše Zemana a třetí chtěl podepsat papír od Úřadu práce, že ho prezident nezaměstná.

17:20 Končí autogramiáda skončila i prezidentova návštěvě. Naposledy ještě zamává zavřeným oknům a jako známý fanda českého zboží nasedá do audiny a mizí směr Praha.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (45 hlasů, průměr 4.67 z 5)
Načítám ... Načítám ...
3,640 přečtení

5 komentářů k “Klaus v Plzni”

 1. chose napsal:

  hláška: „Globální oteplování je jako Švejnarova šance stát se prezidentem – všichni o ní mluví, ale nikdo ji nikdy neviděl,“ je vážně HODNE MOC VYMAZLENÁ …

 2. Michal napsal:

  V nekonečně dlouhé řadě na podpis stojí tři lidé, z nichž první dva v ruce svírají knihu Jak jsem se mýlil v politice od Miloše Zemana a třetí chtěl podepsat papír od Úřadu práce, že ho prezident nezaměstná.
  tak to je masakr :)))))))))))))))))

 3. Sumix napsal:

  Luxus :-D

 4. david napsal:

  Nemá to chybu. Málem jsem se posral smíchy. Díky.

 5. mari napsal:

  11:30 „Klause nebo Švejnara, to není Losnu nebo Mažňáka. To je totiž zásadní volba – Klause nebo Antikrista.“ – co třeba Mikuláš?? Skvělý už je příjezd v 10:00!!

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]