Domácí
Vložil Petr Tomšů 20. 6. 2001

Že se budou v pondělí slavit šedesátiny Václava Klause, tajila ODS přísně. Věděl o tom akorát Ivan Langr, Michaela Maláčová, její kamarádka ze školy, její přítel, uklizečka snoubenky švagra Čermáka, celá poslanecká sněmovna, dva instalatéři, noční směna na záchytce U Apolináře a zbytek česky mluvící populace včetně několika papoušků šedých. Jediný, kdo se tvářil překvapeně, byl Václav Klaus sám. Aby zdůraznil nečekanou situaci, dorazil do Sněmovní ulice ještě v pyžamu a s hrnkem kakaa v ruce. “Musím přiznat, že jsem opravdu netušil, že je něco jiného, než normální tisková konference výkonné rady ODS. Fakt jsem o ničem nevěděl,” řekl Klaus novinářům, zatímco se v kabince převlékal do sportovního dresu se šedesátkou na zádech, který měl náhodou v igelitce s sebou. “On o ničem neměl tušení,” hájila zprvu tajemství mluvčí ODS Maláčová. Pak ovšem připustila: “No asi mu to ale došlo, když jsme mu to včera říkali.

Atrium sídla ODS se začalo zaplňovat už před polednem. Přicházeli desítky gratulantů: spolupracovníci, členové strany, čumilové i klienti zkrachovalých kampeliček. Podle toho také vypadala blahopřání, osobně věnovaná předsedovi ODS. Jedni přáli Klausovi hodně zdraví, lásky, úspěchů a hezčí ženu, druzí se spokojili s nějakou tou ranou francouzskou holí do hlavy. S první gratulací přispěchala místopředsedkyně Libuše Benešová. “Hlavně hodně elánu, který nás bude motivovat, tak jako nás motivoval dosud. Řekla jsem to správně?” Jako dárek mu předala kytici čerstvých rudých růží, zaručeně trvanlivých. Což se potvrdilo o půlhodiny později, kdy se umělohmotné kytky zhroutily a vytvořily na zemi malou skládku. Další gratulant, bývalý Klausův spolužák s polepšovny Luděk Sobota, složil k šedesátinám píseň Jožin z bažin. Konce skladby se diváci nedočkali, Ivan Mládek interpreta za rohem utloukl bendžem.

Klaus sám se snažil celou oslavu zlehčovat a neustále kolem sebe trousil prezidentské vtipy. Aspoň do té doby, než mu přišel osobně poblahopřát Václav Havel. Popřál mu špatnou srážlivost krve a poštval na něho své psy. Oslava se pak protáhla až do pozdního večera. Celou akci ukončil manžel Libuše Benešové, který své ženě ztropil ostudu před celým osazenstvem: “S takovým staříkem?!?
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks

Tags: , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr 5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
855 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]