Kultura
Vložil Petr Tomšů 19. 6. 2000

Neobvyklou akci uspořádalo Sdružení nezávislých pacientů alkoholické léčebny v Náměšti nad Oslavou. Pod širým nebem se na náměstí sešlo asi dvě stě lidí s jediným cílem: uctít památku českých obětí padlých během korejské války. A jelikož se organizátorům nepodařilo nalézt ani jedno české jméno na soupisce mrtvých, probíhalo celé odpoledne v celkem veselém duchu. Podle místa konání dostala celá akce název Kašnapárty 2000. Její průběh měl celkem standardní náplň. Jako první vystoupil druhý nejlepší taneční kroužek na světě – Medvídkovci. Choreografie byla vynikající a diváky zaujal především otáčející se kříž složený ze třinácti tanečnic. Jedinou skupinkou vyjadřující nesouhlas s tímto tanečním kouskem byl Svaz bojovníků proti fašismu, kterým se nelíbilo, že ten pěkný kříž je jako na potvoru hákový. Střed programu zaplnil invalidní veterán z informační války, pan Ondřej N. Při zasunování cédéčka do mechaniky přišel nešťastnou náhodou o dva prsty a nyní se živí vykládáním historek. Bohužel, tyto historky jsou jak dlouhé tak špatné a místo toho, aby je někde nenápadně pohřbil o půlnoci do neoznačeného hrobu, jezdí s nimi po republice. Jediným výsledkem tohoto snažení byla pouze ta skutečnost, že diváci se už nemohli dočkat zlatého hřebu večera. Podle nich už dost těžko mohlo být něco horšího, než napínavá analýza z oblasti programování v C++.

To se ale přepočítali. Přesně v 7.22 celé náměstí potemnělo a bodová světla reflektoru se zaměřila na obrovskou kašnu. Ta se měla podle původních plánů sama rozsvítit a mohutné tři proudy vody měly vytrysknout do až výše osmi metrů. Ani jedna věc se však díky fatální neznalosti organizátorů v instalateřině nestala a nálada diváků zažila opět další pořádný pokles. Nebýt toho, že tam o půlhodiny později havaroval stíhací letoun SU-28, mohla celá akce skončit tragicky. Takhle aspoň celý večer zdárně uzavřel vedoucí Kašnapárty, který pohotově skočil do řeznictví a poté uspořádal hromadné opékání buřtíků pod širým nebem.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr 5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,864 přečtení

Jedinný komentář k “KAŠNAPÁRTY 2000”

  1. Eduard Nud napsal:

    Já jsem snad asi úplně blbej nebo úplně slepej, ale víte, já na těch dívkách vidím především to, že na nich nic nevidím. A v textu o tom nepadla ani zmínka. To víte. Já jsem tou nahotou tolik posledlý. Člověk nejvíc touží po tom, co nemá. … že na nich nic nevidím. Myslím šaty. Jinak jsou krásné.

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]