Domácí
Vložil Petr Tomšů 4. 7. 2003

'Snad bude ta kráva rodit, nebo co to ty ženské vlastně dělají‘, přeje si nyní většina členů US – PNEU. Hana Marvanová je totiž těhotná a termín porodu si přeplacení gynekologové zkusili odhadnout mezi zářím a Velikonoci, stejně jako projednávání rozpočtu. Ona by se tak nemusela zúčastnit hlasování a naděje na schválení rozpočtu a tím i na setrvání US – PNEU ve vládě by se značně, téměř 630 procentně, zvýšila. Marvanová totiž již několikrát prohlásila, že z rozpočtu do stropu nadšením rozhodně neskáče

Všichni kalkulují s tím, že Hanka bude v porodnici, bude mít dost těžký porod císařem, nastanou komplikace, velká ztráta krve a jiné divočárny, dítě bude postižené – tři ruky, dva krky, místo hlavy hlasovací urna – a bude potřebovat její celodenní pozornost, což znamená, že se nebude moci dostavit ke hlasování a rozpočet nám projde. Jinak jí ale samozřejmě přeju hodně štěstí a krásné chvíle mateřství. A ať má kluka jako buka! “, vysvětluje s širokým úsměvem jeden z poslanců Unie. Koalice má totiž křehkou většinu 100,98 hlasů a Marvanová trvá na tom, že rozpočtový deficit musí být pod sto biliónů korun, což by vládě značně narušilo politiku slibování na příští rok. Další podmínkou Marvanové je to, že otec jejího dítěte se jí okamžitě přizná a omluví se jí.

Celý tento plán na vyřazení Marvanové z hlasování, vznikl již minulý rok. V akci Buben, jak ji v lehkém rozmaru nazval Ivan Pilip, tak v lednu hrála hlavní roli právě Hanka Marvanová, lehký zimní podvečer, láhev romantického vína, hotelový pokoj se širokou postelí a vylosovaný poslanec. Vše nakonec klaplo podle scénáře a všichni mohli být spokojení. Snad kromě přivolaných biologů – vylosovaným poslancem totiž byla Taťána Fischerová.

Teď záleží na tom, jak se k celé věci postaví matka Marvanová. V pondělí se pokusila na stranické schůzi nadhodit nápad, že by mohla klidně porodit přímo ve sněmovně. Nic to prý není, nedělala by to poprvé. Toto jí bylo okamžitě zamítnuto s odůvodněním, že je to od ní sice velice hezké, ale povykováním a hekáním do mikrofonu při porodu určitě ničeho nedosáhne. Nehledě na to, že zákonodárci mají rádi při jídle klid a čisté prostředí.

Nebezpečí tak bylo pro jednou zažehnáno, ovšem politici z US – PNEU mají i tak připravený krizový plán pro případ předčasného porodu. Akce má název Náhlé úmrtí v rodině. Zároveň s ní se buduje obdobný scénář i na další rok. Tady ovšem narazili na problém – mají zatím pouze roli matky, na kterou se dobrovolně přihlásil Karel Kühnl.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks

Tags: , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr 5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,471 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]