Domácí
Vložil Petr Tomšů 11. 3. 2002

Ministr zdravotnictví Bohumil Fišer, původním povoláním pracovník krematoria, vyhlásil válku alternativní medicíně. Přinutila ho tomu závažná středeční nehoda, kdy jednomu z jeho příbuzných přejel vlak nohy a přivolaný psychotronik mu je nedokázal dát dohromady. Jediné, co byl schopen, bylo senzorické vyšetření vlasového porostu, během kterého zraněný muž mohutně vykrvácel. Dalším, neméně podstatným důvodem, jsou obrovské daňové úniky. Lze jen těžko předpokládat, že si běžný lidový léčitel vede nějaké účetnictví kolem staré plechovky od cukorky.

Veškerou zdravotní péči by měli poskytovat pouze odborníci, jako je například Štrosmajer a ne žádní Cvachové. Lékařem by rozhodně neměl být někdo se základkou nebo se špinavýma rukama. No myslím vás, neschovávejte se za Šustrovou,” prohlásil v oficiálním vyjádření ministrův mluvčí Ota Černý. Připravovaný zákon však jde ještě dál. Z jeho paragrafů nepřímo vyplývá, že mimo zákon by se mohla ocitnou celá alternativní medicína v čele s kardiochirurgií. Konkrétně zde jde ale o něco jiného. Podle nesouvislých slov Oty Černého má Fišer voperovaný kardiostimulátor a zrovna před týdnem si pořídil mobilní telefon s vibračním vyzváněním. Tudíž si dnes ministr není nikdy jistý, zda se blíží první infarkt nebo SMSka od Zemana.

To se samozřejmě nelíbí všem srdečním specialistům a několik z nich už začalo dokonce na protest proti tomuto chystanému zákonu místo bypassů instalovat na tepny Přemkovy úžasné vodiče krve z igelitky a kousku nesnědeného vánočního cukroví. Nespokojeni jsou i aktivní vyznavači akupunktury. Ministrovi prý může být jedno, koho a čím píchají, hlavně, že je sranda. Tento názor komentoval mluvčí ministra pouze dvousmyslnými úšklebky a tlumeným chichotáním. Nicméně jako hlavní podklad, z kterého zákon vycházel, uvedl několik telefonátů jednotlivým lékařům. Za všechny pár příkladů:

Hugo Vozíček – neurochirurgMám zkušenosti, že lidé se po homeopatických přípravcích zbavili například pravidelných zdravotních nepříjemností, jako třeba vylučování, spánek či dýchání. Já sám se nebráním ničemu, co může pacientovi po mém zákroku ještě pomoci.”

Iva Zelená – dermatoložkaPomocí homeopatie sama léčím bradavice mé sousedce Blaženě. Zatím úspěšně, od minulé středy mi nepáchla do bytu.”

František Pomalý – lékař na první pomociV poslední době mám dobrý pocit z akupunktury, hlavně z té tzv. cikánské. Zrovna včera mi sem přivezli jednoho takového pacienta. Dvě kudly měl zaražené v břichu, tři v zádech a z ucha mu trčel kus kandelábru. Na takovém případu je radost pracovat, většinu jen chvilku počkám u cigarety a pak podepíšu úmrtní oznámení. Dobrý tři kila, ne?”

Jak se ovšem ukazuje, přijmout zákon nebude nic lehkého. Homeopati totiž chystají na příští týden odvetnou akci, účast dokonce přislíbilo i několik sociopatů. Má jít o demonstrativní léčbu Miloše Zemana, který v současné době leží s ledvinovou kolikou v Ústřední vojenské nemocnici. Když se o tom premiér doslechl, pokusil se ještě v téže sekundě oběsit na kapačce. Sociopat Karel Mříž prohlásil, že i z toho by ho dostal.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr 5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
2,154 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]