Domácí
Vložil Petr Tomšů 3. 12. 2008

Jandák Sociální demokraté hodili Paroubkovi na stůl první návrhy řešení, jak neplatit 30 korunové poplatky u lékařů. Se zřejmě nejjednodušším nápadem přišel Zdeněk Škromach. Ten by zavedl platby až po výkonu zdravotního zákroku a pak by radil voličům bleskurychle utéct z ordinace, přičemž u slova bleskurychle so docela zapotil. Sám si chtěl totiž svůj nápad ověřit v praxi, když svému předsedovi předal pomuchlaný čtverečkovaný papír a se slovy Sežer si to, se obrátil k útěku. Že šlo o útěk, všem ozřejmil až poté, co si ho na pokraji sil a s infarktem na jazyku vyzvedl asi tři metry od svého stolu udivený Paroubek cestou z oběda. Lakonicky to za všechny vyjádřil Lubomír Zaorálek: „Zdeňku, ty sám jsi měl naposledy něco společného s během před deseti lety, když sis povídal se Zátopkem. A pokud vím, tak jste stihli prohodit jen pár vět, protože šel rychleji.

Největší trhák se samozřejmě čekal od Davida Ratha. Ten nezklamal a už ode dveří hlásil: „Mám vychytralý plán!“ Jeho vize trojitého okýnka přivedla některé sociální demokraty do stavu ne dalekému Škromachovu holotropnímu sípání. Rathův nápad spočíval v obrovské prosklené kukani se třemi okýnky – dvěma prosklenými a prostředním zakrytým neprůhlednou fólií. U první přepážky pacient zaplatí sestřičce normálně 30 korun, tak jak je zvyklý, načež dostane potvrzení o zaplacení. Poté přejde k prostřední neprůhledné přepážce, kde mu tatáž sestřička během převlékání tajemně pošeptá, aby jí pod sklem nenápadně podstrčil čerstvou stvrzenku. U třetího okna pacient sestřičku již opět vidí, tentokrát ovšem převlečenou za Davida Ratha, který mu slavnostně vrátí inkriminovaných 30 korun. Pokud ovšem předloží platnou stvrzenku.

Asi s nejlepším nápadem přišel Škromachův kolega ze sumó Vítězslav Jandák. Zatímco konsternovaně přihlížel marným pokusům zdravotníků oživit jeho sparingpartnera, přišel raději s koncepcí vracení poplatků pomocí darů, přičemž údajně nehrozí konflikt se zákonem. „Takže, přátelé, já to vidím takhle. Blíží se pátýho, takže chytnem nějaký Mikuláše, převlečeme je za Ratha a pošleme je po rodinách s prachama. A na Vánoce znova!“ rozhazoval nadšeně rukama Jandák a zaujal tak odpočívající zdravotnický personál. Radost mu trochu zkazil Sobotka, který jej upozornil na fakt, že Mikuláši nejsou opravdoví, ale jde o převlečené voliče. „Ale tak to nevadí, já měl hrát taky jednou hráznýho a nakonec to dali Novému,“ mávl rukou za pokaženým dětstvím Jandák a omdlel.

Co ale Paroubkovi přišlo divné, byla neustálá snaha někoho převlékat za Davida Ratha. „Promiňte, pánové, ale tomu opravdu nerozumím. Bez těch masek by to nešlo?,“ divil se předseda a trochu nešťastně se přitom obrátil na zdravotníky, kteří jen pokrčili rameny a Škromachovi s Jandákem, toho času v bezvědomí, kyslíkové masky sundali. „No vidíte, takhle to bude lepší,“ oddechl si nakonec Paroubek.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (39 hlasů, průměr 4.54 z 5)
Načítám ... Načítám ...
2,943 přečtení

5 komentářů k “Jak na poplatky”

 1. ptiger napsal:

  ano, takhle to bude lepší:)

 2. Viktor napsal:

  „Ale tak to nevadí, já měl hrát taky jednou hráznýho a nakonec to dali Novému.“ . Jeden pametnicky, ale vynikajici!

 3. Ondrej napsal:

  mam vychytraly plan:))

 4. zupr napsal:

  U třetího okna pacient sestřičku již opět vidí, tentokrát ovšem převlečenou za Davida Ratha..:))
  masakr:)

 5. DanQ napsal:

  „holotropnímu sípání“ – super metoda, připomíná mi to naše zdravotnictví…

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]